Статті

ДАРУЙТЕ ЖІНКАМ КВІТИ!

Віце-президент компанії «Камелія» Сергій ЗАГОРУЙКО
Віце-президент компанії «Камелія» Сергій ЗАГОРУЙКО

Напередодні романтичного весняного свята 8 Березня ми, журналісти «АГРОПРОФІ», від імені співзасновників видання та всіх наших партнерів щиро вітаємо вас, любі жінки! Бажаємо вам, наші берегині, насамперед, незгасаючого кохання, теплоти рідних сердець, душевного комфорту, родинного добробуту та щирості почуттів! Хай ці чарівні квіти на світлині та святковий репортаж про тих, хто їх вирощує, стануть дарунком усім нашим читачкам.
Якщо доля схоче внести у ваше життя корективи, вона це неодмінно зробить. І, повірте, так буде на краще.
Студент Київської політехніки Сергій Загоруйко щоліта замість відпочинку на канікулах їздив за кордон на заробітки. Не можна сказати, що квіти були його хобі. Але одного разу відбулася зустріч, яка перевернула усе його життя. Почалася власна справа 23-річного юнака у 1994 році із заснування підприємства «Камелія», яке імпортувало квіти невеликими партіями. Та квіти не просто стали предметом купівлі-продажу, вони подарували Сергієві свою душу, і відтоді, можна сказати, кохання стало взаємним. І якщо так, то чому б не спробувати вирощувати квіти самим – це ж набагато цікавіше. До того ж підібралася команда однодумців, серед яких крім фахівців-агрономів виявився ще один майже одноліток і випускник КПІ – В'ячеслав Цінський, так само очільник власного квіткового підприємства.

В'ячеслав ЦІНСЬКИЙ
В'ячеслав ЦІНСЬКИЙ

Першою спробою власного виробництва 10 років тому стало вирощування гербери – квітки привабливої і водночас достатньо примхливої. Експеримент виявився настільки вдалим, що вирішили активно розвивати цей напрямок, вивчати передові технології вирощування троянд, тюльпанів, передусім голландські. Так наприкінці 2002 року в с.Княжичі під Києвом почали створювати з нуля сучасний високотехнологічний тепличний комплекс, започаткувавши компанію «Камелія-PR». Будівництво стартувало на початку 2003 року, і восени вже було закладено перші 2 га троянд.
Сьогодні «Камелія-PR» входить до корпорації «Камелія» – одного з лідерів вітчизняної квіткової галузі, яка займається виробництвом, оптово-роздрібною реалізацією квітів в Україні та за її межами, флористикою і ландшафтним дизайном. Загальна площа квіткових господарств корпорації перевищує 11 га, які розташовані в Київській області. Тут вирощують 20 сортів троянд, 18 сортів гербер, 15 сортів альстромерії, 19 сортів тюльпанів, 12 сортів хризантеми, стрелиції.
ImageЩодо господарства «Камелія-PR», – то це один з найбільших в Україні оранжерейно-тепличних комбінатів площею 7,35 га, де в теплицях типа Venlo вирощують троянди і гербери за голландською технологією.
Теплиці комп'ютеризовані програмою контролю процесу вирощування. На відміну від іноземних партнерів, які вирощують квіти цілий рік в умовах екваторіального клімату, наші господарства мають бути оснащені безперебійними автономними опалювальними системами. Термозаощаджуючі установки дають змогу розумно витрачати енергію, використовуючи накопичене за день тепло в нічний час. Система штучного (додаткового) освітлення продовжує світловий день для рослини до 20 годин на добу.
Полив квітів також здійснюється за допомогою комп'ютерних програм: з поливальним розчином кожна рослина отримує необхідну добову дозу добрив і мікроелементів. Відповідна вологість повітря підтримується за допомогою систем випарного охолоджування.
Для того, щоб наші споживачі мали змогу отримувати найсвіжіші квіти, урожай тут збирають двічі на день. Зрізані квіти миттєво обробляються спеціальним розчином, щоб вони зберігали свої природні властивості тривалий час, і одразу доставляються в торговельну мережу.
В Княжичах вирощують гербери і троянди, які були і залишаються королевами квітів на всі часи. А Сергій Загоруйко тут днює і ночує. Можна сказати, що він знає про квіти все. А вони, відповідно, – про нього. Сьогодні Сергій зі світлини на обкладинці дарує ці чудові троянди нашим чарівним жінкам, і разом з ними передає часточку тепла і любові, яких так не вистачає у повсякденному бурхливому житті.
Image

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"