Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ЮВІЛЕЙ ХЛІБОРОБА. ДМИТРУ МОТОРНОМУ — 90!
Дмитру Костянтиновичу Моторному — хліборобу і життєлюбу від Бога, справжній легенді...
ЗЕМЕЛЬНИЙ АВАНПОСТ
повний текст у друкованій версії видання Як убезпечитися від рейдерів, як переукласти договір...

Наші партнери:

№ 16 (363), 28 квітня 2017

ДОРОГА, ВИНАЙДЕНА РАНІШЕ ЗА КОЛЕСО

Історія людства невіддільна від історії річок, бо й перші людські цивілізації виникли на берегах Тигру та Євфрату, а пізніше — Нілу. Річка напувала поля водою і живила їх родючим намулом під час розливів, слугувала надійним природним кордоном між народами й одночасно — забезпечувала транспортне сполученням між поселеннями. Річка була й першою дорогою — задовго до винайдення колеса. Залишається такою вона і зараз, а от люди стали іншими.

Мало їм того, що дала природа — вони мусять це переробити на свій лад, удосконалюючи, покращуючи, аж поки не досягнуть довершеності. Не оминула ця доля і річок — їх загатили греблями, розширили водосховищами, поєднали між собою каналами, порівняли рівень води шлюзами. Річку удосконалювали, аби вона вповні могла віддати людині все, на що здатна — енергію турбінам, воду для поливу та русло для судноплавства.

Приміром, у Нідерландах частка річкових перевезень сьогодні становить 50% їхнього загального обсягу перевезень в межах країни. При цьому головні річкові водні артерії Нідерландів — Шельда і Маас — навіть не входять до переліку великих європейських річок. Так що справа не в розмірі — змогли ж голландці не лише ефективно використати те, що мають, а й вивести річкову логістику на найкращий європейський рівень.

Наш гігант Дніпро (він же Борисфен і Славутич) за свою тисячолітню історію бачив як погані, так і хороші часи. Потужна ріка з величезними потенційними можливостями щодо транспортування вантажів і пасажирів періодично відроджувалася, стаючи ключовою транспортною магістраллю країни. Але ці періоди неминуче змінювалися зануренням у тривалу сплячку, викликану війнами, політичними й економічними кризами. У сімдесяті, вісімдесяті та навіть на початку дев'яностих років минулого століття щорічно Дніпром перевозилося більше 60 млн тонн вантажів, а численні теплоходи доставляли в десятки річкових портів сотні тисяч пасажирів.

І що складнішим ставало річкове господарство, що більшою ставала кількість людей, котрі працюють на ріці, то більше виникало організацій і установ, котрі цю діяльність регулювали. Одні опікувалися флотом, інші — портами, ще хтось — рибальством, забезпеченням судового ходу, гідротехнічними спорудами.

Про фінансово-бюрокротичні проблеми, що заважають відродженню річкових перевезень в Україні читайте тут.

СТАТИСТИКА АГРАРНОГО ЕКСПОРТУ

Експорт агропродовольчої продукції у січні-березні 2017 року склав $4,6 млрд. Це на $1,3 млрд — майже на 40% — перевищило відповідний показник I кварталу 2016 року.

НІБУЛОНІВСЬКИЙ ФЛОТ ОЧІКУЄ НА СУТТЄВЕ ПОПОВНЕННЯ

На суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» триває зведення двох буксирів проекту 121М, а також сьомого несамохідного судна проекту В2000 та самохідного днопоглиблювального судна СДС-15. Читати далі…

У НОВИЙ НАВІГАЦІЙНИЙ СЕЗОН — ІЗ НОВИМИ СИЛАМИ

«НІБУЛОН» продовжує розвантажувати автомобільні шляхи України. З перших днів відкриття навігації на внутрішніх водних шляхах України судноплавна компанія ТОВ СП «НІБУЛОН» розпочала вантажні перевезення на річках Дніпро і Південний Буг. Читати далі…

ЗЕМЛЯ НА ПРОДАЖ. УРЯДОВИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ

Чому Україна конче потребує земельної реформи і в чиїх інтересах вона проводитиметься?! Днями цій темі було присвячено круглий стіл Українського освітнього центру реформ, матеріали якого ми пропонуємо вашій увазі.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: