Статті

10 П'ЯТИРІЧОК – ЦЕ НАБАГАТО БІЛЬШЕ, НІЖ ПРОСТО 50 РОКІВ!

Вельмишановний

Дмитре Костянтиновичу!

motorny3 

З нагоди 10-ти п'ятирічок з дня очолення господарства прийміть найщиріші привітання і побажання міцного здоров'я і сил Вам і вашому колективу, безмежного людського щастя і сімейного добробуту.

Дмитре Костянтиновичу, Ви – людина-епоха, усім світом визнаний корифей аграрної галузі, який і донині молодий душею, сповнений сил і планів. Ви виховали цілу генерацію моторних послідовників.

Які б виклики не поставали, які б труднощі не спиняли, Ви вперто і наполегливо йшли до мети. Вистояти і перемогти допомогло Вам дотримання батьківського заповіту – чесного, доброзичливого ставлення до оточуючих і вимогливого та самокритичного ставлення до себе. І сьогодні Ви не зраджуєте ні на йоту принципам людяності, порядності, чесності. Для оточуючих Ви залишаєтесь незмінним.

Нехай успіх і удача і надалі винагороджують Ваші труди. Бажаємо Вам нових звершень, оптимізму, наснаги, здоров'я, усіляких гараздів та добра на довгі роки. Нехай притаманні Вам мудрість, інтелігентність, порядність та професіоналізм ще довго-довго слугують не лише Чорнобаївцям, але й усій Україні.

Бажаємо Вам творчої енергії, наполегливості у здійсненні планів і задумів. Нехай Ваша молода душа завжди відчуває красу життя. Родинного благополуччя, домашнього затишку, а від односельчан – сумлінної та невтомної праці, ще більшої вдячності та поваги. Хай і надалі буде плідною Ваша нелегка праця на благо рідного краю та держави, твердою віра, непоборною сила духу!

За вічне бажання робити людям добро, за мудрі поради, за невтомну роботу низький Вам уклін. Поряд з Вами всі ми стаємо кращими. Спасибі Вам за доброту, відвертість, чуйність. Нехай завжди, аж до сторіччя, Вас супроводжує щаслива зоря удачі. Божої благодаті та всіляких гараздів Вам і вашій родині на многії літа!

 

Багатотисячний колектив ТОВ СП «НІБУЛОН»

та редакція газети «АГРОПРОФІ»

7 лютого виповнилося 50 років, як Дмитро Моторний очолює господарство. Далекого 1963 року колгоспні збори затвердили його головою колгоспу ім.С.М.Кірова, що згодом, у часи незалежності, реформувався у приватно-орендний кооператив «Зоря», і якому Дмитро Костянтинович на посаді очільника залишається вірним по сьогодні.


Двічі Герой Соціалістичної Праці і Герой України, почесний член Національної академії аграрних наук України 85-річний Дмитро Моторний входить до славетної когорти легендарних трударів нашої Вітчизни разом з так само тричі зірковим Борисом Євгеновичем Патоном, який понад 50 років очолює Національну академію наук України і 70 років займається науковою діяльністю, та двічі Героєм Соціалістичної Праці Володимиром Антоновичем Плютинським, який 58 років, до останнього дня, залишався вірним своїй «Зорі» Рівненського району Рівненської області.

Життя дуже змінилося від радянських часів, змінилися людські цінності й уподобання. Сучасні експерти-психологи радять щотри, максимум щопять років змінювати рід діяльності, щоб особистість могла максимально розкритися і реалізувати себе. Однак вони не усвідомлюють головного – відповідальності перед людьми, перед країною і самим собою за обрану справу. Відповідати і проходити усі випробування – перемоги і втрати, аж до нестерпних – разом зі своїм господарством і його колективом від часу призначення і аж допоки дозволяє доля, – ця риса притаманна справжнім керівникам нашого старшого покоління.

Під головуванням Дмитра Моторного господарство досягло неабияких успіхів: через високі виробничі показники, економічні здобутки і соціальний розвиток села воно перетворилося на школу передового досвіду, яку називали не інакше, як Чорнобаївська академія – ордена Леніна колгосп ім.Кірова. Упродовж кількох десятиріч колгосп був постійним учасником Виставки досягнень народного господарства СРСР. Колектив фахівців-однодумців Дмитра Костянтиновича добре розумів, що ефективне використання землі – це основа зміцнення економіки господарства. Відтак піднесення колгоспу розпочалося з будівництва ставків, щоб затримувати воду, а потім із застосуванням меліорації почали отримувати не 17-ть, як раніше, а 45-50 ц/га зернових. На той час за колгоспом було закріплено 6925 га землі, у т.ч. 5984 сільгоспугідь, 188 га садів та 91 га виноградників. На фермах утримували 4960 голів ВРХ, з них 1600 корів, яких обслуговувало чимало доярок-шестидесятниць. Під овочівництвом було зайнято 260-300 га, на яких у кращі роки в середньому збирали 720 ц/га овочів: капусти, огірків, помідорів, моркви.

Проте Моторний завжди думав не лише про врожайність і надої, але і про людей. Рентабельність виробництва перевищувала середню по республіці в десятки разів. Зароблені кошти йшли на поліпшення умов праці та побуту колгоспників і на впровадження нових технологій. Умови життя Чорнобаївки наближалися до міських. Не дивно, що надої в колгоспі були втричі більші за нормативні, а врожайність помідорів вища майже в 10 разів. Тому, коли грянула аграрна реформа 1990-х, що завдала нашому селу чималих збитків, то чорнобаївці дружно виступили за збереження колгоспної власності. Вони створили кооператив, записавши до його статуту заборону відчуження землі і право на спільне користування сільгосптехнікою. Їх не збили з наміченого шляху ні наїзди рекетирів, ні блокада з боку місцевих чиновників, що намагалися забрати у села палац культури, бази відпочинку, дитячі садки, спорткомплекс, переробні цехи, пекарню, овочесховище і елеватори. Звичайно, душею цієї священної народної війни був Дмитро Моторний.

motorny1Він не побажав скористатися ситуацією і стати аграрним магнатом, як зробили інші, скупивши паї за безцінь. Він зажадав залишитися «червоним директором».
Заслуга його перед нашим селянством полягає ще і в тому, що він на ділі спростував найпідліше з тверджень, що «гуртове – то чортове». Дмитро Костянтинович довів, що керувати людьми означає бути не над, а поруч із ними, а для ефективного господарювання на землі не треба торгувати землею – треба продавати продукти землеробства. Сьогодні його кооператив «Зоря» виготовляє майже третину зерна, м'яса і молока, вироблених у Білозірському районі Херсонської області.

motorny2Районне управління сільського господарства підрахувало, що за 50 років керування Д.Моторним господарство виробило 381150 тонн зернових, 501290 тонн овочів, 287615 тонн молока і 32970 тонн м'яса.

Дмитро Костянтинович накреслював плани розвитку господарства на соціалістичні п'ятирічки, але зазвичай виконував ці обсяги швидше, щоразу перевиконуючи плани. Тож 10 п'ятирічок, які він відзначає на посту керівника господарства, – це просто відстань між минулим і майбутнім у 50 років, це ціла епоха у світовому вимірі на ім'я Голова Дмитро Моторний!

 

 

 

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"