Статті

ІЗРАЇЛЬСЬКИЙ МІЛЬЯРД В УКРАЇНСЬКЕ «СЕЛО МАЙБУТНЬОГО»

Дивно, що реформуванням молочної галузі в Україні поки що опікуються іноземці, пропонуючи свій досвід і здобутки. Невже вітчизняним фахівцям нічого запропонувати у якості альтернативи?

«Агропрофі» пропонує практикам галузі приєднатися до обговорення проблеми і запропонувати свої рецепти відродження молочного скотарства в Україні. Ми готові приїхати до Вас у господарство, щоб на власні очі побачити результати Вашого досвіду і працелюбства та розповісти про них людям.

Адже в разі успішної реалізації програма «Село майбутнього» в кращому випадку змінить розстановку сил на молочному ринку окремо взятої Харківщини, проте в межах держави ця ластівка весни не зробить. Може варто було б подумати і про поліпшення продуктивності селянських корівок, бо ще років з десять без них не обійтися. Ми слідкуватимемо за розвитком подій щодо програми «Село майбутнього», бо, на жаль, горезвісна «дитяча клініка майбутнього» з отриманими для неї грошима так на майбутнє і залишилася…

Складати програми добре, а ще краще – виконувати їх. Широко відома у вузьких колах програма «Відроджене скотарство», яка вже стала національним проектом, нарешті почала набирати зримих обрисів – Харківською обласною державною адміністрацією спільно з Агентством з інвестицій і управління національними проектами розпочато пілотний проект з розвитку на принципово нових засадах українського молочного тваринництва під амбіційною назвою «Село майбутнього». Назва слушна хоча б тому, що на відміну від рослинництва, тваринництво створює значно більше робочих місць і тому сприятиме відродженню сільських територій. На думку авторів розробки, цей інвестиційний проект створює умови для залучення нових технологій та інвестицій, котрих так бракує вітчизняному сільському господарству.

Наразі на Харківщині вже обрано майданчик для реалізації проекту, Міністерством аграрної політики та продовольства України розроблено його техніко-економічне обґрунтування. Ще в серпні минулого року з проектом ознайомили Президента України, а 15 жовтня 2012 року «Село майбутнього» в якості складової програми «Відроджене скотарство» затверджено відповідною постановою уряду. Зокрема Постановою №953 передбачено, що потенційний інвестор впродовж чотирьох років має вкласти близько $150 млн у створення необхідної інфраструктури, а взамін держава гарантує збереження для нього пільг і преференцій, передбачених для тваринницької галузі станом на 2012 рік. Обсяг державних дотацій за 10 років має скласти 780 млн грн – це кошти на компенсацію зазнаних протягом усіх цих років витрат.

Презентація нового інвестпроекту для широкого загалу відбулася днями у інформаційній агенції «Укрінформ». У пошуках шляхів реформування молочного тваринництва в Україні взяли участь директор департаменту національних проектів Держінвестпроекту Юрій Гусєв, перший заступник директора департаменту агропромислового розвитку Харківської ОДА Олена Кулик, директор департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства Андрій Гетя, представник компанії DodburgHoldings LTD Оран Карів, директор компанії SigmaBleyzer Вадим Бодаєв, президент аграрної компанії Harmelia Джон Шморгун, представники центральних і місцевих органів влади, українського і закордонного аграрного бізнесу, експерти у аграрній сфері, представники засобів масової інформації.

Повний текст матеріалу читайте у друкованій версії видання 

 

 

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"