Статті

ЦІНОВІ ТРЕНДИ НА СВІТОВИХ РИНКАХ ЗЕРНА

Минулого тижня ф'ючерсний ринок США залишався волатильним, такий стан ринку спричинений очікуванням серпневого звіту від Міністерства сільського господарства США (USDA). Наприкінці минулого тижня у США пройшли значні дощі, але для покращення врожаю кукурудзи це занадто пізно; однак це може допомогти покращити врожайність сої.
На міжнародному ринку ситуація з ріпаком була досить спокійною, у той час як ціна сої постійно зменшувалась. Китай скористався низькими цінами на Чиказькій біржі та придбав сою й олію у Південній Америці. Позиція соняшнику на ринку за цей тиждень трохи піднялась через посуху в Румунії та на півдні України. Соняшник та соняшникова олія в порівнянні з пальмовою та соєвою знову дорожчають.
Найменший коридор коливання цін на Чиказькій біржі був у кукурудзи. Ціни на пшеницю були більш динамічні, оскільки у цей час увага трейдерів була зосереджена на питанні експорту російської пшениці. Згідно до вчорашнього рішення уряду Росії, експорт пшениці з цієї країни поки що залишається вільним.
Незважаючи на значні коливання на Чиказькій біржі, чорноморський ринок є більш стабільним та акумулює значні запаси в портах, які залишаються непроданими. Ціни на ячмінь і пшеницю поступово зростають – +20-40 грн/т. Ціни на ріпак залишаються без суттєвих змін.
Минулого тижня Йорданія купила українську пшеницю та ячмінь будь-якого походження. На цьому тижні Алжир купив французьку пшеницю, а Єгипет ще досі не виходить на ринок.
Основними очікуваннями щодо кукурудзи в США залишається значне скорочення врожаю. Існує не так багато вагомих новин. Нам все ще потрібно оцінити майбутній врожай, щоб зрозуміти, наскільки можна обмежити попит на нього. Згідно з нашими оцінками, врожайність кукурудзи у США повинна бути на 10% менша за попередні (липневі) прогнози USDA – 146 бушелів з акра (9,35 т/га).
Відповідно до трейдерських очікувань, американський попит/пропозиція на кукурудзу будуть незмінними, але навіть за цих умов ми вже бачимо на ринку нормування попиту (зменшення експорту, виробництва етанолу та споживання кукурудзи на кормові потреби). Зараз на ринку кукурудзи відчувається зниження активності, оскільки ринок на даному етапі є ринком продавців (американських фермерів), а не покупців. Більшість американських фермерів продають близько10% від свого нового врожаю. Така тенденція залишиться, поки фермери не оцінять фактичного врожаю.
На відміну від американських фермерів, українські аграрії мають більш стабільний попит та достатньо високі ціни за умов доставки в порти, тому значна частина кукурудзи вже була продана, переважно крупними агрохолдингами.
У подальшому ми очікуємо на зміни, що будуть спричинені результатами звіту USDA, які стосуватимуться майже всіх культур і, в першу чергу, кукурудзи, сої та пшениці.

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"