Статті

З ВЕЛИКИМ ОПТИМІЗМОМ І ВІРОЮ В УКРАЇНУ

Image25 липня у рамках першого офіційного візиту до Миколаєва директор Світового Банку у справах України, Білорусі та Молдови Чімяо Фан відвідав і перевантажувальний термінал ТОВ СП «НІБУЛОН». Його супроводжували координатор програм у секторі сталого розвитку в Україні, Білорусі та Молдові Тамара Сулухія, старший менеджер портфелю проектів Світового банку в Україні Вікторія Сіряченко та керівник служби зовнішніх зв'язків Представництва Світового банку в Україні Дмитро Деркач.
Метою візиту делегації стало обговорення з керівництвом компанії «НІБУЛОН» труднощів та перспектив розвитку українського бізнесу.
Чімяо Фан висловив своє захоплення рівнем і темпами розвитку компанії «НІБУЛОН»: «Мене зачаровує історія становлення вашої компанії, особливо коли я усвідомлюю те, з чого ви розпочинали свій бізнес, і як ви виросли. Це вражає мене і як економіста, і як представника Світового банку. Адже діяльність Світового банку спрямована на те, щоб допомагати різним країнам та людям у цих країнах. Те, що ми сьогодні тут бачимо – це дуже гарний приклад того, як наш банк може бути корисним».
Також він зазначив, що чотири з половиною роки мав досвід роботи керівником компанії у приватному секторі у Китаї. Тому на особистому прикладі знає, як державні нормативи та вимоги впливають на ведення бізнесу: «Я побачив, наскільки державне регулювання може ускладнити роботу підприємства. Тому сьогодні я дуже хочу допомогти іншим країнам у вирішенні цієї проблеми».
Генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський подякував за підтримку в захисті прав власності, що надавалась компанії Світовим банком, зокрема попередником пана Фана – паном Мартіном Райзером: «Сьогоднішній візит вашої делегації на наше підприємство є безумовним свідченням продовження дружньої політики та прагнень Світового банку до розвитку компанії та України в цілому, що, безумовно, допоможе у вирішенні гострих проблем і недоліків української економіки.
Ми знаходимось у постійному діалозі зі Світовим банком, керівництво та фахівці якого активно цікавляться діяльністю нашої компанії. Їм небайдужа наша думка про ситуацію в аграрному секторі України, зміни в законодавстві. Тож ми даємо своє бачення існуючих проблем. Зі Світовим банком «НІБУЛОН» співпрацює безпосередньо з 1998 року, коли нашій компанії, першій в агарному секторі України, був виділений кредит у сумі $5 млн. І сьогодні ми демонструємо, як ефективно нашою компанією використані ці кошти на інвестиції в аграрний сектор України. «НІБУЛОН» має дуже непросту історію розвитку, і у 2003 році саме Світовий банк захистив нашу компанію від рейдерської атаки. Той рівень, якого ми досягли на сьогоднішній день, є ціною нашої незалежності, адже ми розвиваємося всупереч тим перешкодам, які виникали і виникають на нашому шляху, – прокоментував ситуацію Олексій Вадатурський. – Величезна заслуга в цьому тих, хто завжди підтримував нашу компанію – міжнародних фінансових інститутів і урядів провідних держав. Так, 24 липня Радою директорів Європейського банку реконструкції і розвитку було прийнято рішення про надання компанії «НІБУЛОН» кредиту в розмірі $130 млн. Ми співпрацюємо також і з Міжнародною фінансовою корпорацією, що планує виділити нашій компанії до $50 млн на реалізацію інвестиційної програми та рефінансування кредитних ліній».
В ході розмови генеральний директор компанії також коротко повідомив про ті проблеми, з якими на сьогодні зіткнулося не лише ТОВ СП «НІБУЛОН», а також й інші представники аграрного бізнесу в Україні, серед яких виділив наступні:
n Проблема відшкодування ПДВ. На сьогодні заборгованість держави перед компанією «НІБУЛОН» складає 336 млн грн. І хоча «НІБУЛОН» одним з перших підписав унікальний за своїм значенням для українського бізнесу Меморандум про участь в експерименті по впровадженню горизонтального моніторингу і є сьогодні абсолютно відкритим підприємством для державних податкових органів, тим не менш ПДВ компанії відшкодовується дуже повільно.
n Проект ЗУ «Про ринок земель», який передбачає створення Державного земельного банку і позбавляє всі сільськогосподарські підприємства права на придбання землі, має неринковий і дискримінаційний характер. Це призведе до руйнування аграрного сектору України та тінізації ринку землі.
n Проект ЗУ «Про сільське господарство України», спрямований на жорстке неринкове регулювання виробництва сільгосппродукції (зокрема, одержання вказівок, що, як, де і коли сіяти, де і яку худобу, в якій чисельності вирощувати тощо).
n Підзаконні акти Кабінету Міністрів України до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні».
n Закон України «Про морські порти України».Після звернень компанії «НІБУЛОН» Президент України дав доручення доопрацювати законопроект з урахуванням діяльності морських приватних терміналів. Адже даний закон практично призведе до тіньової приватизації українських портів певними промисловими структурами, рейдерських спроб переділу ринку і захоплення приватних компаній, що сьогодні розвиваються і є успішними.
Зі свого боку пан Чімяо Фан зазначив, що названі керівництвом компанії «НІБУЛОН» проблеми і справді є одними з найнагальніших в українській економіці: «Ми постійно радимо уряду прийняти більш прозорі та чесні умови для роботи бізнесу, в тому числі і сільськогосподарського. Чим більше інформації ми отримуємо із перших рук, а тим паче від таких крупних експортерів зерна, як ваша компанія, тим краще ми підготовлені для проведення діалогу із представниками влади вашої країни».
«Якби хоча б декілька підприємств в Україні змогли досягти такого успіху, як ви, Україна б певно стала іншою країною. Тому я хотів би подякувати вам за співпрацю зі Світовим банком та ознайомлення з вашим підприємством. Те, що я сьогодні побачив, вселяє в мене великий оптимізм і віру в Україну. У майбутньому це допоможе нам у визначенні пріоритетних проектів, спрямованих на покращення ситуації у вашій країні», – підкреслив Чімяо Фан.

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"