Статті

КОВАЛІ ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ!

Травень щедрий на весняні свята та великі події, головною з яких, безумовно, є День Перемоги. Для всіх народів колишнього Радянського Союзу цей день – пам'ять про тяжку перемогу над фашистськими загарбниками та символ Миру. Ця і наступні річниці Великої Перемоги нагадуватимуть нам про бойові заслуги ветеранів та їх неоціненний подвиг перед людством.
ImageАби вшанувати пам'ять загиблих у 67-у річницю Великої Перемоги, 8 травня на Київщині у с. Нові Петрівці Вишгородського району у Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відбулося відкриття пам'ятника «Символ миру» та урочисті заходи щодо вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни. Під час заходу відбулась панахида у каплиці Георгія Побідоносця за упокій воїнів, полеглих під час ВВВ, а також ветеранів, які не дожили до 67-ої річниці Великої Перемоги. Також на честь ветеранів було дано урочистий концерт «Вклоняємося солдатам Перемоги!» за участю заслужених артистів України, артистів ансамблю пісні та танцю Державної прикордонної служби України та творчих колективів Київської області, а також парад військових та ліцеїстів Київського військового ліцею ім.Івана Богуна.
Під час заходу діти Київщини подарували ветеранам квіти та подякували за мирне небо над головою, щасливе дитинство та незнання того жахіття, через яке пройшли їх дідусі та прадіди. А самі ветерани під звуки святкового концерту пригадували воєнні роки, під час яких вони наполегливо йшли до Великої Перемоги.
Під час урочистого концерту зі словами вдячності до присутніх ветеранів звернувся голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк. «Низько схиляю голову перед усіма фронтовиками, які сьогодні з нами святкують 67-у річницю Великої Перемоги на місці однієї з найбільш масштабних битв Другої світової війни – форсування Дніпра та битви за Київ. На цих дніпровських схилах поклали своє життя понад півмільйона наших співвітчизників. Сиві води Славути пам'ятають про ваш вічний подвиг. Адже восени 43-го року Дніпро був багряним від крові воїнів-визволителів», – зазначив Анатолій Присяжнюк, додавши, що він як син фронтовика та військова людина високо цінує подвиг ветеранів та вклоняється перед їх мужністю і героїзмом.
ImageНаголосив він з жалем і на тому, що з кожним роком залишається все менше і менше тих, хто захищав рідний край від фашистської навали. Тих, хто кував Велику Перемогу під Києвом та Москвою, Севастополем і Одесою, Ленінградом та Сталінградом, хто переможною ходою увійшов до Берліна. Не обійшов вітаннями, увагою голова Київської ОДА й тих, хто наближав 9 травня 1945-го на трудовому фронті, пережив жахіття фашистської окупації, а також жінок та вдів, які відбудовували державу в тяжкі повоєнні роки.
За словами Анатолія Присяжнюка, напередодні Дня Перемоги Президент оголосив про підвищення виплат ветеранам та інвалідам війни. До 9 травня всі ветерани та інваліди війни з державного бюджету отримають одноразову щорічну грошову допомогу у розмірі: інваліди війни I групи – по 2200 гривень, II групи – по 1920 гривень та III групи – по 1720 гривень. Ті громадяни, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, отримають до свята 2200 гривень. Окрім того, учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років), в'язням концентраційних таборів, гетто, а також дітям, які народилися у зазначених місцях, разова грошова допомога надаватиметься у розмірі 675 гривень.
Під час урочистостей ветеранам Великої Вітчизняної війни  вручено державні нагороди, почесні грамоти та подяки облдержадміністрації. Учасники заходу згадали полеглих у війні та вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання.
По закінченню урочистих заходів всіх пригощали святковим обідом та солдатською кашою.

Довідка
З Лютізького плацдарму в селі Нові Петрівці 3 листопада 1943 року війська І-го Українського фронту розгорнули Київську стратегічну наступальну операцію і 6 листопада 1943 року звільнили столицю України від німецьких загарбників. Сьогодні тут знаходиться Державний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році». На заповідній території площею 9,2 га збережено 650 м ходів сполучення, бліндажі і командно-спостережні пункти генерала армії М.Ватутіна.

ImageСимвол Миру. Ідея створення «Вулиці скульптур в Європі», присвяченій Миру, належить німецькому художнику і скульптору Отто Фрейндніху (1878-1943), що жив і працював у Парижі. був арештований німецькими окупаційними властями і загинув у концентраційному таборі Майданек.
Ідею світового співтовариства і створення скульптурної вулиці через всю Європу від Парижа до Москви відродив і втілює в життя скульптор Лео Конбруст. Він та його однодумці назвали цей інтернаціональний проект «Вулицею Миру – Вулицею Скульптур». Проект передбачає створення Західно-Східної скульптурної вулиці від Нормандського узбережжя до столиці Російської Федерації із монументів: «сучасних колон», маяків мистецтва як знаків мирного співіснування народів Європи. Проект Європейської Вулиці Миру – Вулиці Скульптур в Європі має стати живим знаком мирної спільної роботи всіх народів Європи, при цьому слугуючи постійним нагадуванням про причини, форми і наслідки війни і насилля.
Долучилася до цього інтернаціонального проекту і Україна, а саме Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році». Проект Монументу «Символ Миру» розробив архітектор, член Спілки художників України Василь Климчик. Він є одним із авторів Меморіального комплексу «Героям Лютізького плацдарму» у с. Нові Петрівці, багатьох пам'ятних знаків на території Вишгородського району.

Фото Дар’ї Сахно, «Час Київщини»

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"