Статті

ХЛІБ ЗДОРОВ'ЯМ ПРОРОСТАЄ

«Христос Воскрес! – Воістину воскрес!» – радо вітатимемо ми одне одного упродовж наступного тижня. І радітимемо зустрічам, весні і теплу й тому диву, що зветься Христове Воскресіння. До того ж в неділю закінчиться суворий сорокаденний Великий Піст, що для його прибічників мав принести духовне очищення, а через утримання від м'ясних і непісних наїдків – очищення організму. Мусимо констатувати, що постуючих щороку більшає, і це добре. Однак далеко не всі з них зважають на те, як правильно «виходити» з посту, не завдавши собі шкоди. Саме перші дні говіння, за словами медиків, є найвідповідальнішими для організму людини. Притаманне українцю бажання гарненько поїсти, за сумною статистикою, змушує чи не кожного третього жалітись на розлади травлення та проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Щоб уникнути цього, слід виходити з посту поступово. Добрим помічником в цьому процесі може стати дієтична хлібна продукція з пророщеного зерна, яка легко засвоюється організмом і швидко вгамовує відчуття голоду. Медицина пояснює це тим, що складні вуглеводи на тривалий час насичують організм та перетравлюються поступово, не викликаючи різких перепадів рівня глюкози в крові.
Розкручуючи колесо прогресу, ми віддалилися від свого коріння та традицій наших славетних предків. Ми все частіше жаліємося на здоров'я, а вони були набагато міцнішими від нас, бо зналися на правильному харчуванні і мали купу рецептів різноманітних корисних страв. Прикладом таких стародавніх рецептів пращурів є хліб з пророщеного зерна пшениці і жита на основі зернових заквасок, без дріжджів і борошна. Однією з перших в Україні, з 2009 року його почала відтворювати у своїй продукції вже добре відома столичному споживачеві українська компанія «УкрЕкоХліб». У рецептурах використовуються лише натуральні інгредієнти без будь-яких хімічних смакових добавок. До основи з пророслих зерен додають соняшникову або гірчичну олію і насіння соняшника й гірчиці, курагу, родзинки, чорнослив, пластівці вівсяні, солод, кмин. Зберігає свою здорову поживність такий хліб і не черствіє впродовж 5 діб. Тож, повторимося, такий хліб якнайкраще підходить для людського організму у період його слабкості, спричиненої тривалим постом.
Компанія «УкрЕкоХліб», адаптувавши технологію приготування хліба з пророщеного зерна до промислового виробництва, продовжує розвиватися і просуватися теренами України, забезпечуючи наших співгромадян корисною для здоров'я продукцією.
Це підтверджують і медичні фахівці. У висновку Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І.Медведя МОЗ України (від 23.05.2006 р. – прим. авт.) зазначено, що хліб з пророщених зерен пшениці та жита, без використання дріжджів, доцільно вживати в дієтичному і оздоровчому харчуванні. Особливо для людей, що мають хронічні захворювання серцево-судинної системи з підвищеним вмістом холестерину в крові. Також, за висновками експертів, дана продукція якнайкраще допомагатиме своїми поживними речовинами та вітамінами людському організму, хворому на атеросклероз, цукровий діабет, ожиріння, а також при порушеннях мікробіоценозу кишківника. Якщо ви мешкаєте в екологічно забруднених районах, то постійне вживання даного продукту не лише покращить ваше самопочуття, а й за нетривалий час виведе з організму всі шкідливі речовини.
У чому ж секрет технології виробництва чудо-хлібу? Насправді ніякого секрету немає. Розроблена фахівцями підприємства технологія дає можливість в промислових умовах забезпечити природну ферментацію зерна, в процесі чого в ньому утворюється широкий спектр вітамінів, мінералів, амінокислот, жирів та вуглеводів і зберігається максимальний їх склад в готовому продукті.
Склад мікроелементів в хлібі ТМ «УкрЕкоХліб» в 7-10 разів більше, ніж у звичайному. Завдяки цим властивостям, хліб з пророщеного зерна корисно вживати не лише у повсякденному, але і в лікувальному харчуванні та для профілактики різних захворювань. Такий хліб можна куштувати і окремо, наприклад, просто з чаєм, і у вигляді бутербродів, комбінуючи його з іншими корисними продуктами.
Появі першого буханця, розповідає технолог компанії Світлана Глущенко, передувала тривала і копітка робота фахівців упродовж декількох років, щоб відродити старовинну технологію випікання хліба з пророщеного зерна. Крок за кроком спеціалісти розробляли нові сорти, додаючи лише натуральні інгредієнти. За її словами, хліб з цільного зерна не лише зберігає всі поживні речовини зернових культур, а завдяки проростанню набуває нових властивостей, змінюючи свій хімічний склад. Кількість вітамінів та інших корисних речовин при цьому значно збільшується, натомість кількість вуглеводів зменшується. Подібна унікальна технологія, на переконання фахівця, допомагає створити умови для ферментації, у процесі чого виникає багато поживних речовин. Давно забутий спосіб виготовлення хліба за такою технологією дозволяє отримати унікальний за своїми харчовими якостями продукт, який у період масових застіль на Великодні свята допомагає людському організмові своїм вітамінним комплексом.
***
ImageПоточного року підприємство вдалося до експерименту – воно вперше виводить на вітчизняний ринок три види екологічних пасок. Наразі вони вироблятимуться з дріжджового тіста. А саме: булка здобна «Пасхальна» і «Святкова», а також кекс «Святковий без цукру». До основних  рецептурних складових при виготовленні нової продукції входять: проросле зерно пшениці, олія соняшникова, дріжджі пресовані, сіль кухонна та питна вода.
До складу «Пасхальної» входитимуть такі інгредієнти: цукор-пісок, молоко згущене, родзинки, шоколадна глазур, кокосова стружка, ванілін. Важити така паска буде 450 г.
Дуже цікавий склад паски «Святкова»: цукор-пісок, молоко згущене, родзинки, курага, чорнослив, фініки, ананаси сушені, шоколадна глазур, драже цукрове «Нонпарель», ванілін. Маса такої здобної булки складає 650 г.
Кекс «Святковий без цукру» виготовлятиметься на основі фруктози, також до складу входять молоко сухе знежирене, родзинки, кокосова стружка, ванілін, білок яєчний. Вага кексу складає 450 г.
Відтак кожний покупець зможе вибрати ту паску, яка відповідає його смаковим уподобанням.
Сьогодні «УкрЕкоХліб» упевнено завойовує вдячність покупців на ринку здорових продуктів харчування. Не зупиняючись на досягнутому, підприємство постійно працює не лише над виробництвом оригінальної дієтичної продукції, але й удосконалює вже представлений споживачеві асортимент.

Цікаво знати
Людина вирощує зернові культури для харчування вже приблизно 10 тис. років. Раніше зерно мололи, змішували з водою і їли як кашу. Пізніше з каші на гарячих каменях або в попелі пекли хлібні коржики із зерна дуже грубого помелу та води. Подібний хліб і зараз готують в різних частинах світу, наприклад, мексиканську тортилью, індійський чапаті, шотландські та північноамериканські вівсяні коржики.
У Київській Русі взимку і навесні вживали так званий «пшеничний мул» з пророщеного зерна, з якого робили киселі, каші. Але найбільшого поширення це харчування отримало в XX столітті, коли швейцарський дієтолог К.Шмідт висунув теорію про його «омолоджувальну силу». Пізніше харчування пророслими злаками і бобовими включалося в найрізноманітніші дієти і системи харчування.

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"