Статті

НА ПОЛТАВЩИНІ ВТІЛЮЄТЬСЯ УНІКАЛЬНИЙ ІНВЕСТПРОЕКТ У ПТАХІВНИЦТВІ

Ми вже неодноразово писали про ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи», – потужне багатогалузеве агропідприємство Карлівського району Полтавської області. Нещодавно компанія, що динамічно розвивається, знову дала інформаційний привід – оголосила про новий інвестиційний проект: відтепер на «Докучаєвських чорноземах» вирощуватимуть індиків.
Презентація інвестпроекту, розрахованого на виробництво 15 тисяч тонн м'яса індички на рік, відбулася в Полтаві 20 березня. На презентацію запросили представників семи найбільших банків, проектантів, будівельників, постачальників будматеріалів, котрі будуть причетні до реалізації цього проекту.

Image
Андрій СОКІЛ презентує інвестиційний проект. Фото: газета «Вісник Докучаєвських чорноземів»

Проект спрямований на впровадження інноваційних технологій виробництва м'яса індички в Україні. В його основі лежать сучасні технології промислового виробництва м'яса індички, значна частка яких до цього часу не використовувалася на території Україні. Загальна вартість інвестицій на реалізацію проекту перевищує півмільярда гривень, які мають окупитись за 4,5 року після введення птахокомплексу в експлуатацію.
Як зазначив голова Ради засновників агропромислової компанії «Докучаєвські чорноземи» Андрій Сокіл, «докучаєвці» постійно тримають курс на розширення та розвиток агропідприємства. У 2009 році здали в експлуатацію сучасний елеватор потужністю 100 тисяч тонн, у 2011-ому – сучасний племінний свинокомплекс. Цього року почне роботу маточний комплекс на тисячу голів і відгодівельник на 10 тисяч голів. У квітні заплановано ввести в дію м'ясокомбінат потужністю 10-15 тонн високоякісної продукції за зміну. І хоча компанія отримала за рік майже 100 мільйонів гривень прибутку, «докучаєвці» розуміють, що це – не межа. Головна мета – не лише вигідно продати зернові, а й пропустити їх через тваринництво і птахівництво, котрі сьогодні є доволі перспективними напрямками агробізнесу.
– Перш ніж обрати новий напрямок розвитку компанії, ми довго радилися й вивчали не лише вітчизняний, а й європейський та російський ринки м'яса, – прокоментував Андрій Сокіл. – З'ясували, що ринок м'яса індички в Україні просто мізерний. Для порівняння: якщо в США на одного мешканця припадає 8 кілограмів індичатини, в Ізраїлі – 12, у Польщі – 4, то в Україні – лише 250 грамів. Це дуже мало. Нині реально в нашій країні виробляється лише 15 тисяч тонн індичатини. Решта – це імпортне м'ясо.
Отже, виходить, по завершенні будівництва «докучаєвці» вдвічі збільшать виробництво м'яса індички в країні. Та й це ще, певно, не межа.
Закордонним партнером було обрано ізраїльську компанію M.A.D., яка володіє більш ніж 30-річним досвідом у галузі виробництва м'яса птиці та створення сучасних агропромислових підприємств.
За час свого існування, компанія втілила в життя процвітаючі проекти в Західній і Східній Європі, Азії, Африці та Австралії. При створенні всіх своїх проектів, компанія M.A.D. використовує сучасні технології та новітні рішення. Компанії M.A.D. проводить свою діяльність відповідно до найвищих світових стандартів у галузі охорони навколишнього середовища, охорони здоров'я та безпеки життєдіяльності, якості готової продукції.
За словами президента компанії М.А.D. Аві Паюрскі, перший комплекс із виробництва м'яса індиків вони створили у Ізраїлі. Окрім того, ізраїльська компанія працювала в різних країнах Європи – Польщі, Угорщині, Італії. Останні 15 років основна діяльність зосереджена в країнах пострадянського простору. Зокрема найбільший обсяг роботи нині ізраїльтяни мають в Росії.
– Вісім років тому ми реалізували в Росії свій перший проект-флагман – будівництво комплексу з ТОВ «Євродон» у Шахтинському районі Ростовської області, – розповів Аві Паюрскі. – На першому етапі обсяг виробництва цього комплексу становив 12 тисяч тонн, зараз підприємство виробляє майже 40 тисяч тонн індичатини на рік. На сьогодні наша компанія закінчила всі проектні роботи щодо збільшення виробничих потужностей ще на 60 тисяч тонн. Сумарне виробництво становитиме таким чином 100 тисяч тонн м'яса індиків. У нас є ще два комплекси, створені компанією, – у Республіці Башкортостан та Казахстані. Працюючи у Росії та Казахстані, ми з великою надією дивилися в напрямку України, сподіваючись, що зможемо працювати й тут.

Image
Так виглядатиме забійний цех з відділеннями м'ясопереробки і переробки відходів. Технологічний цикл виробництва та обладнання дозволяє виготовляти понад 100 найменувань продукції.

Будівництво вертикально-інтегрованого птахокомплексу буде складатися з наступних об'єктів: інкубатора; чотирьох зон підрощування самців і вирощування самок; чотирьох зон вирощування самців; комбікормового заводу з зерносховищем; забійного цеху з відділеннями м'ясопереробки і переробки відходів; холодильно-складських терміналів; адміністративних та допоміжних служб, що забезпечують стійку роботу всіх об'єктів птахокомплексу; лабораторного комплексу; ветеринарної служби, які будуть розміщені на території таких сільських рад Карлівського району – Варварівської, Лип'янської, Халтуринської, Голобородьківської, Климівської. Тож після введення в дію першої черги сучасного птахокомплексу, яке заплановано на грудень 2013 року, у Карлівському районі з'являться відразу 600 нових робочих місць. Стільки ж – при реалізації наступної черги. Проте проект є не лише бізнесовим та соціальним, а й екологічним. Як запевнив присутніх головний спеціаліст компанії М.А.D. Борис Бєлєнький, ще при розробці проекту були максимально витримані вимоги щодо охорони навколишнього середовища та норм біологічної безпеки. Йдеться не лише про норми вітчизняного законодавства, а й європейського та американського – щоб якість м'яса, яке вироблятиме компанія «Докучаєвські чорноземи», у майбутньому відповідала всім жорстким вимогам і з цим продуктом можна було вийти на зовнішній ринок. За словами Бориса Бєлєнького, це буде замкнений цикл виробництва.
Інвестпроект отримав і підтримку влади Полтавщини. Як запевнив заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Володимир Замикула, влада докладе всіх зусиль, щоб цей проект відбувся і мав продовження на теренах області. Адже всі зацікавлені, щоб на Полтавщину надходило якомога більше інвестицій, збільшувалось виробництво валового продукту, створювалися нові робочі місця. Бо це – надходження до місцевого й державного бюджетів, а в цілому – поліпшення життя українців.

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"