Статті

МИ СТВОРИМО ДЛЯ КОЖНОГО ІНВЕСТОРА ЗРУЧНІ ТА ВИГІДНІ УМОВИ!

Image
Зареєстрованих учасників форуму виявилося більше, ніж очікувалося

Херсонщина – це найбільші водні ресурси України, екологічно чисте рослинництво, інноваційні енергетика і промисловість, біосферні заповідники всесвітнього значення, племінне тваринництво і птахівництво, унікальна історична спадщина. Змусити ефективно працювати ці бренди на розвиток краю був покликаний V Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти: привабливість, співпраця, інвестиції, економічний розвиток», що відбувся 23-24 вересня в Новій Каховці. Оцінюючи рівень його організації і наслідки проведення, учасники назвали форум Таврійським Давосом.
Херсонській області слід віддати належне, бо впродовж останніх років новій керівній команді вдалося суттєво активізувати ділове співробітництво з іноземними та вітчизняними партнерами, налагодити взаємовигідні міжрегіональні зв'язки та залучити суттєві інвестиції у розвиток економіки краю. За інформацією Херсонської ОДА, яку повідомили на форумі, в області впроваджено ряд проектів, вартість яких на сьогодні становить понад 26 млрд гривень.
Тому, щоб продовжувати цю роботу і широко презентувати наявний потенціал регіону, налагоджувати бізнес-контакти регіональних підприємців та сприяти збільшенню іноземного та вітчизняного інвестування у розвиток малого та середнього бізнесу, керівництво області щороку проводить міжнародний інвестиційний форум. З року в рік кількість його учасників, які безпосередньо приймають рішення, зростає.

Так цьогоріч на «Таврійські горизонти» було запрошено близько 300 чоловік, однак насправді лише зареєстрованих учасників виявилося 361! Це були численні представники як вітчизняного бізнесу, високопосадовці, так і зацікавлені особи з 19 країн світу, зокрема: Росії, Білорусії, Литви, Туреччини, Польщі, Греції, Словенії, Грузії, Швеції, Чехії, Угорщини, Болгарії, Австрії, Сербії, Індії, Саудівської Аравії, Німеччини, США і Китаю.

Image
Микола КОСТЯК та Андрій ВОЛІК під час підписання меморандуму про співробітництво

Привітання Президента України Віктора Януковича до гостей та учасників форуму оприлюднив відкриваючи захід голова обласної державної адміністрації Микола Костяк. У ньому, зокрема, йшлося, що Президент упевнений, що «презентація потенціалу Херсонської області, актуальна тематична спрямованість форуму, обговорення перспектив співробітництва разом із підписанням відповідних угод стануть запорукою динамічної розбудови регіону».
У роботі форуму також взяли участь голова державного агентства з питань науки, інновацій і інформатизації України Володимир Семиноженко, який передав поздоровлення учасникам форуму від Прем'єр-міністра України Миколи Азарова, голова Херсонської обласної ради Віктор Пелих, заступник керівника міжурядової комісії Україна-Саудівськая Аравія, радник першого віце-прем'єр-міністра України Дмитро Левицький. Численно був представлений дипломатичний корпус іноземних держав, зокрема: генеральний консул Росії в м. Одеса Юрій Атонов; генеральний консул Туреччини в м. Одеса Хусейн Ергаш; торговий аташе Генерального консульства Турецької республіки Негдет Есер; перший секретар посольства Польської республіки в Україні Міхал Фаленьчик; Його Високість, наслідний принц Саудівської Аравії, султан Бін Абдурахман Аль-Сульдарі; почесний консул королівства Швеції в Україні Карл Стурен; перший секретар посольства республіки Білорусь Ольга Філімонченко; комерційний аташе посольства Литовської республіки в Україні Кястутіс Масяльскис; віце-консул з економічних питань консульства Чехії в м. Донецьк Ладіслав Горак та ін.
Серед представників зарубіжного бізнесу на форумі були присутніми кампанії: «Прайм Трейд», «ПІ Холдинг», «Првни Електро, інвестиційна група «Стар» (Чеська Республіка); «Домус Парвиде», «ЗАК Інвест», «Агромас», «Юпеко Юкрейн Пест Контрол», «Муянг Груп (Китай), Консорціум «Органіка Веолія» (Угорщина); «Енеко Вінд Енерджи» (Греція); «Аквалайф» (Росія); «Ідея Агро» (Індія); «Ті Дабл Ю Сі» (Канада) тощо.

Image
Принц Саудівської Аравії Бін Абдурахман АЛЬ-СУЛЬДАРІ та Дмитро ЛЕВИЦЬКИЙ

Урочисто відкриваючи форум, голова Херсонської ОДА Микола Костяк зазначив: «Ми створимо для кожного інвестора зручні та вигідні умови!
Головні наші критерії: збереження і покращення екології, створення нових робочих місць, надходження податків до бюджету, впровадження нових технологій, використання альтернативної енергетики, відкритість інформації для громадян.
Я, як голова обласної державної адміністрації, гарантую всім інвесторам недоторканість ваших інвестицій з боку державних органів, органів місцевого самоврядування на території регіону. Такі повноваження дав мені Президент України Віктор Янукович.
Ми сьогодні готові для кожного з вас створити всі умови для роботи та реалізації найсміливіших планів».
На доказ губернатор у своїй стислій промові навів основні досягнення регіону. Зокрема, щодо розвитку агропромислового комплексу, то на Херсонщині почали відроджувати її славу як основної житниці країни. Результатом такої роботи став нинішній рекордний за роки незалежності врожай ранніх зернових культур – близько 2,5 мільйонів тонн.
Застосування провідного досвіду дозволило досягти також вагомих результатів і у виробництві овочево-баштанних культур: об'єм продукції серед інших областей України є найбільшим і перевищує 20 відсотків усієї овочевої продукції країни. «Минулого року, – зазначив губернатор, – за цим показником наша область зайняла перше місце серед усіх регіонів. Таку позицію ми розраховуємо утримати і цього року».
За словами промовця, модернізація аграрного сектору сприяє і розвитку промисловості області. Уже зараз Херсонським машинобудівним заводом випускаються комбайни нового покоління «Скіф». Також у співпраці з китайськими інвесторами підприємством «ПетроНік» розпочато виробництво сільськогосподарських тракторів, вкрай потрібних аграріям Херсонщини і в цілому Україні.

Володимир СЕМИНОЖЕНКО, Микола КОСТЯК і Віктор ПЕЛИХ під час прес-конференції
Володимир СЕМИНОЖЕНКО, Микола КОСТЯК і Віктор ПЕЛИХ під час прес-конференції

Великі обсяги вирощеної в області плодоовочевої продукції спонукали місцеві адміністрації, бізнес регіону започаткувати нові потужні інвестиційні проекти щодо створення переробних підприємств. Так, стрімко розвивається вирощування, переробка та консервування овочів фермерським господарством «Інтегровані Агросистеми» на основі новітніх технологій. На Херсонщині компанією «Грін Тім» будується найбільше в світі овочесховище із запланованим об'ємом зберігання понад 200 тисяч тонн (!), яке буде завершено до 1 вересня наступного року. Наочно переконатися у цьому учасники форуму отримали змогу наступного дня, відвідавши будівництво і логістичний центр компанії «Чумак» (м.Каховка) у супроводі її президента і засновника, почесного консула Королівства Швеції в Україні Карла Стурена.
Також предметом гордості, наголосив Микола Костяк, є розпочаті будівництва. Зокрема, найбільшого у світі птахокомпексу на 2,5 млн голів молодняку птиці та 5 млн голів курей-несучок, яке дозволятиме отримувати понад півтора млрд штук яєць на рік. А також – зведення компанією «НІБУЛОН» нових зернових терміналів та причалів на берегах Каховського водосховища та Дніпра. Відтак, в області розробляється програма відновлення судноплавства, планується реконструкція та розширення річкових та морських портів. Наступним же кроком стане відродження Херсонського аеропорту не лише як пасажирського, а і як вантажного авіаційного центру Півдня України.
«Безперечно, – наголосив очільник області, – позитивні зрушення в економіці мають слугувати головній меті – зміцненню соціальної сфери, поліпшенню рівня життя громадян, подоланню бідності. Ми хочемо створити набагато кращі умови життя для наших громадян. І ми розуміємо, що самотужки нам буде важко досягти намічених планів. А вони у нас досить амбітні. Отже, Херсонська область є відкритою для інвесторів!»

 Віталій КОШЕЛЕВ, директор ВАТ АПФ «Таврія», та Микола КОСТЯК на святі «Винотавр»
Віталій КОШЕЛЕВ, директор ВАТ АПФ «Таврія», та Микола КОСТЯК на святі «Винотавр»

Продовжуючи переконувати інвесторів, Микола Костяк наголосив, що керівництво взяло на себе відповідальність і почало створювати такі умови, які б виключали можливість корупційних дій з боку дозвільно-контролюючих державних органів. Кожний інвестиційний проект супроводжує робоча група на чолі з заступником голови облдержадміністрації. Відкритість та прозорість роботи також має спиратися на співпрацю з усіма громадськими об'єднаннями незалежно від їхніх ідейних і політичних переконань. «Кожен наш крок прозорий, а кожне наше рішення може проконтролювати громадськість. Лише так влада здатна отримати розуміння і підтримку своїх дій у суспільстві», – резюмував губернатор.
До виступів також було запрошено представників влади, дипкорпусу, бізнесу.
Чи не найчисельнішою була делегація з Саудівської Аравії. За словами її очільника, Його Високості принца Бін Абдурахман Аль-Сульдарі, це перша його зустріч з Україною, але далеко не остання. «Цей візит у мене викликав почуття поваги і любові до України, – прокоментував він. – З моменту нашої появи ми маємо багато друзів. Ми впевнені, що це візит не останній, хоча він перший».
Не менш позитивні оцінки інвестиційного клімату регіону та країни в цілому прозвучали з турецької сторони. «У нас з Україною дуже хороші політичні відносини, які добре розвиваються. Ми як сусіди хотіли б, щоб наші відносини розвивались у більш активному руслі. Привабливість країни для наших інвесторів – дуже висока. Однак представництво турецького капіталу тут все ще невисоке. Зокрема, через низку стереотипів про Україну і високий рівень бюрократії», – заявив генеральний консул Республіки Туреччина в Одесі Хюсеїн Ергані.
Вдоволення учасників форуму викликали також виступи представників дипломатичних місій Польщі, Білорусі, Росії, Литви, Чехії.

Молоде вино від АПФ «Таврія»
Молоде вино від АПФ «Таврія»

Серед інвестиційних проектів, презентованих нНІБУЛОНа форумі, були «Птахофабрика ПАТ «Чорнобаївське», ТОВ СП «НІБУЛОН», «Інтермедікал «Еко-місто», «ЗАТ «Херсонський нафтопереробний завод», «Херсонський оптовий ринок», «Будівництво супермаркету «Екомаркет», «Логістичний центр компанії «Грін Тім», «Торгівельно-культурний центр «Фабрика».
Патріотичний вітчизняний інвестпроект ТОВ СП «НІБУЛОН» учасникам заходу презентував заступник генерального директора компанії з безпеки судноплавства Андрій Волік, який відзначив: «Попри світову фінансову кризу, наша компанія у 2009 році розпочала реалізацію патріотичного інвестиційного проекту загальною вартістю 470 млн доларів, з яких вже освоєно 230 мільйонів. Мета проекту – відродження річок Дніпро та Південний Буг як судноплавних транспортних артерій України. В його рамках уже введено в експлуатацію п'ять елеваторних комплексів та два перевантажувальних термінали у Полтавській області, по одному перевантажувальному терміналу в Черкаській, Запорізькій та Миколаївській областях. Флот нашої компанії налічує 24 несамохідних судна класу «ріка-море» загальною водотоннажністю 108 тис.тонн та 4 буксири. На ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» повним ходом йде будівництво серії буксирів POSS-115. Перший буксир із серії було спущено на воду 31 травня 2011 року. В планах компанії також будівництво серії із 30 пасажирських суден.
До причалів перевантажувальних терміналів у смт Нововоронцовка та смт Козацьке будуть підходити несамохідні судна компанії вантажопідйомністю 4500 тонн – і звідси можна буде здійснювати експорт зерна напряму до країн-імпортерів, наприклад, до тієї ж Саудівської Аравії. Завдячуючи збільшенню водних перевезень автомобільний потік на дорогах Херсонщини зменшиться на 125 тисяч машин. Окрім того, це дасть змогу зберегти унікальну екологію краю.

Михайло МЕЛЬНИК, заступник голови Херсонської ОДА, та Карл СТУРЕН на логістичному центрі ЗАТ «Чумак»
Михайло МЕЛЬНИК, заступник голови Херсонської ОДА, та Карл СТУРЕН на логістичному центрі ЗАТ «Чумак»

Введення в дію підприємств означатиме і розвиток інфраструктури, і вливання у бюджети всіх рівнів, і нові робочі місця, і гідну заробітну плату. Планова вартість будівництва перевантажувальних терміналів – 160 млн грн кожен».
Однією з головних подій «Таврійських горизонтів» було підписання головою Херсонської ОДА Миколою Костяком 12 меморандумів про співробітництво з представниками іноземних делегації та українськими інвесторами. Зокрема, у сфері створення мультифункціонального геотермального реабілітаційного містечка «Inter Medical Eco City»; про співробітництво у сфері впровадження інвестиційного проекту з будівництва об'єктів транспортної інфраструктури «Перевантажувальні термінали з відвантаження зернових та олійних культур на річковий та морський транспорт» з національною компанією ТОВ СП «НІБУЛОН»; про співробітництво у сфері впровадження інвестиційного проекту зі створення в Херсонській області оптових ринків сільськогосподарської продукції з компанією «FIXAM GROUP» (Китайська Народна Республіка); про співробітництво у сфері впровадження інвестиційного проекту зі створення торговельно-культурного центру «Фабрика» в м. Херсон; про співробітництво у сфері розвитку логістичного центру з компанією «Грін Тім» та компанією «ВІНДКРАФТ»; про співробітництво у реалізації проекту в галузі «зеленої енергетики» з компанією «Star» та інші.
Також на форумі було заявлено про відкриття першого в Україні віртуального міжнародного Офіційного туристичного та інвестиційного офісу Херсонської області.
Друга половина дня роботи форуму була присвячена проведенню тематичних «круглих столів» за напрямками: «Агробізнес і переробка», «Промисловість, транспорт, альтернативна енергетика та енергозбереження», «Туризм та рекреація», «Міжрегіональний розвиток».
Впродовж всього дня роботи активно працював прес-центр: в режимі «он-лайн» відбувалися прес-конференції керівників фірм-учасників заходу. На завершення, «до останнього запитання» перед журналістами звітували Володимир Семиноженко, Микола Костяк і Віктор Пелих.
ImageДата проведення форуму обрана невипадково, адже наступного дня – 24 вересня – Нова Каховка святкувала своє 59-річчя. Тож другий день саміту був здебільшого культурно-ознайомчим. Розпочалося святкування урочистим відкриттям XII Міжнародної виставки-ярмарку «Таврійський Ярмарок». Потім на центральній площі перед літнім театром завирував фестиваль «Винотавр», де всі охочі змогли продегустувати і придбати кращі вина і знані міцні напої славетної Таврійської землі. Також гості форуму побували на ВАТ АПФ «Таврія» – одному з найбільших виробників алкогольної продукції в Україні, який поєднує виноградарство, виноробство і коньячне виробництво – і отримали змогу ознайомитися з виробництвом та продегустувати кращі зразки знаних на весь світ шляхетних алкогольних напоїв.
Завершилося перебування учасників форуму відвідинами унікального Біосферного заповідника ім.Фальц-Фейна «Асканія-Нова». Заснований 1898 року, він має площу понад 33 тис.га, і до його складу нині входять ділянка заповідного степу, акліматизаційний зоопарк та дендропарк.

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"