Статті

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА УСПІШНОГО БІЗНЕСУ

ImageЩо таке кредит? Будь-хто скаже, що це певна сума грошей, які позичальник бере в банка або іншої фінустанови, а потім повертає з відсотками. Втім, іноді кредит – це ще й мірило довіри до компанії. Довіра з боку відомого банку – це своєрідна фінансова репутація, яка може значно додати компанії ваги в спілкуванні з іншими фінансовими установами…
Що таке кредит? Будь-хто скаже, що це певна сума грошей, які позичальник бере в банка або іншої фінустанови, а потім повертає з відсотками. Втім, іноді кредит – це ще й мірило довіри до компанії. Довіра з боку відомого банку – це своєрідна фінансова репутація, яка може значно додати компанії ваги в спілкуванні з іншими фінансовими установами…
31 серпня про досягнуті домовленості щодо співпраці широкому загалу розповідали засновник групи підприємств «Глобино» Олександр Кузьмінський і директор Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в Україні Андре Куусвек.
За словами Олександра Кузьмінського, його компанія звернулася до ЄБРР з питанням фінансування розвитку компанії в двох напрямах – розширення діючого м'ясокомбіната і будівництво кількох свинокомплексів.
Усього для реалізації проекту необхідно залучити $100 млн. Частина з цих грошей – власні кошти підприємства, частина надана Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC). Наразі ж ЄБРР виділив під проект кредит у розмірі $25 млн.
На сьогодні напрям свинарства в компанії представлений свинокомплексом на 4,500 свиноматок із загальним поголів'ям близько 90 тис. Також на початку цього року було запущено в роботу племінний репродуктор на 1300 свиноматок. «Наскільки я знаю, на такому рівні ніхто в Україні подібною роботою не займається», – зазначив Олександр Кузьминський.
Зазначений проект включає в себе будівництво трьох майданчиків по 5 тис. свиноматок, що становитиме приблизно по 100 тис. відгодівельного поголів'я на рік.
Другий напрям проекту – розширення потужностей м'ясокомбінату – включає в себе будівництво підрозділу для виготовлення м'ясних охолоджених напівфабрикатів. 30% цеху вже працює і виробляє близько 10 тонн продукції в день. Розповсюджуються напівфабрикати через торговельні мережі METRO і Fozzy Group як під власною торговою маркою, так і privat labеl (продукція виробника продається під власною торговою маркою супермаркету). Очікується, що мінімальна потужність добудованого цеху напівфабрикатів складе 100 тонн продукції на день. Також планується будівництво двох заводів з виробництва біогазу.
Як розповів Андре Куусвек, це перший проект ЄБРР в галузі свинарства і восьмий проект у сфері сільського господарства в Україні. Усього ж ЄБРР цього року підписав угод на суму $700 млн з українськими компаніями, тобто вкладається в рамки свого плану, яким передбачено надати вітчизняним підприємствам $1,4 млрд. Втім, підкреслив він, навіть з огляду на пілотний проект в Україні, умови кредитування не є якимись нестандартними, адже ЄБРР надає фінансування подібним проектам у всьому світі.  
Також він зазначив, що в рамках цього, а також подібних проектів в інших країнах, ЄБРР і Продовольча організація ООН – ФАО, починає дослідження м'ясної промисловості в Україні і Росії. «Дослідження аналізуватиме поточну ситуацію в сегменті з точки зору конкуренції обсягів виробництва і споживання. І, відповідно, оцінюватиме потенціал цього сектора і попит на фінансування банка в майбутньому», – зазначив він.
«Це перший проект Банка в секторі м’ясопереробки України. Ми розуміємо важливість цього сегменту ринку для країни і раді підтримати такі сильні українські компанії, як група підприємств «Глобино». Це допоможе зміцнити потенціал України не лише як постачальника для внутрішнього ринку, але і як експортера», – наголосив директор ЄБРР в Україні.

Довідково. До складу групи підприємств «Глобино» входять ТОВ «Глобинський м'ясокомбінат», ВАТ «Глобинський маслозавод», ТОВ «Глобинський м'ясомолочний комплекс», ТОВ «Глобинський свинокомплекс» и ТОВ «Глобинський Райагробуд». Більшу частину в обсязі реалізації групи компаній займає продукція м'ясокомбінату.
Згідно зі статистикою, на сьогодні «Глобино» є найбільшим виробником ковбасної продукції в Україні. Обсяги виробництва складають близько 100 тонн продукції на день. Чистий прибуток компанії у 2009 році склав 67861,9 тис. грн. Найближчим часом зі своєю ковбасною продукцією компанія планує вийти на російський ринок.
ЄБРР – міжнародна фінансова установа, яка фінансує проекти у різних галузях у 29 країнах. В аграрному секторі 2010 року ЄБРР уклав 63 угоди в 20 країнах на загальну суму 836 млн євро.
ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. Станом на 30 червня 2011 р. Банк прийняв на себе зобов’язання щодо надання понад 6,5 млрд євро (9,3 млрд доларів США) у рамках 276 проектів. Частка проектів Банку у приватному секторі економіки перевищує 65%.    n

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"