Статті

42,5-47-47,5 – ХТО БІЛЬШЕ?

У своєму останньому прогнозі від 12 липня ц.р. Закордонна сільськогосподарська служба (FAS) Мінсільгоспу США (USDA) прогнозує, що валовий збір зерна з урожаю 2011 року в Україні становитиме 42,5 млн тонн, у тому числі 18 млн тонн пшениці, а також 24,4 млн тонн грубих зернових (кукурудзи, ячменю, жита, сорго, вівса, проса та інших культур). Причому цей, останній, американський прогноз виявився на 1,6 млн тонн «пессимістичнішим» за червневий.
Водночас ВГО «Українська аграрна конфедерація» (УАК) має в своєму розпорядженні дані про те, що все далеко не так, як передбачають колеги з Мінсільгоспу США. Прогноз Української аграрної конфедерації помітно оптимістичніший: Україна в поточному році збере 20 млн тонн пшениці, близько 9 млн тонн ячменю, 17 млн тонн кукурудзи, 1,5 млн тонн інших зернових, всього – 47,5 млн тонн зернових культур. Це те, що вже можна зберігати, молоти, дробити, возити, вантажити – тобто у вазі після доробки.
Таким чином, експортний зерновий потенціал України з урожаю 2011 року становитиме близько 22 млн тонн.
Як ми реалізуємо цей потенціал і що для кого зрештою вважатиметься «оптимізмом», а що «песимізмом» – покаже час і стан світового зернового ринку в сезоні 2011/12, вважає генеральний директор УАК Сергій Стоянов.
Збільшило прогнози українських врожаїв і Міністерство аграрної політики та продовольства України. Про це 20 липня після засідання Кабміну повідомив аграрний міністр Микола Присяжнюк. За його словами, врожай зернових цього року складе не менше 47 млн тонн. Експортний потенціал може бути підвищений до 23 млн тонн.
При цьому він зазначив, що в перспективі прогноз урожаю може бути ще збільшений.
«Через тиждень або днів десять, якщо покаже прогноз, ми вноситимемо корективи», – сказав посадовець.
Також міністр повідомив, що за перші 20 днів нового маркетингового року Україна експортувала 240 тис. тонн зерна нового врожаю.
«На сьогодні всі регіони України розпочали збирання ранніх зернових. Станом на 19 липня ранні зернові та зернобобові культури обмолочені на площі 6,1 млн га, тобто на 53% площ. Намолочено 17,5 млн тонн зерна при середній врожайності 28,7 ц/га», – поінформував Микола Присяжнюк.
Детальніше див. у друкованій версії...

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"