Статті

ЖНИВА-2011 СТАРТУВАЛИ НА МИКОЛАЇВЩИНІ

Відмінний подарунок державі до національного свята – Дня Конституції – зробив національний сільгоспвиробник ТОВ СП «НІБУЛОН». Він розпочав жнива 2011 року, повідомляє прес-центр компанії.

Збирання ранніх зернових культур, зокрема, озимого ячменю, з використанням кращої сільськогосподарської техніки, як завжди злагоджено і масштабно, проходить у Миколаївській області. Усі філії компанії демонструють високі результати врожайності і якості сільгосппродукції.

Image
Юрій Мороз

Директор філії «Снігірівська» Юрій Мороз упевнений, що очолювана ним філія матиме врожайність вище, ніж торік, незважаючи на недостатню кількість опадів. Він повідомив: «Нинішнє збирання проходить традиційно – своєчасно і організовано. Ми сподіваємося на хорошу врожайність – наразі озимий ячмінь дає на круг близько 3,8 т/га. Врожайність пшениці, я впевнений, буде вища. Традиційно ми посіяли більше половини площ ранньою зерновою групою. Цього року наш зерновий клин сягнув 1840 га озимої пшениці і 780 га озимого ячменю».
Він також підкреслив, що філія повністю забезпечена сучасною технікою для усього комплексу польових робіт. Юрій Мороз особливо відзначив високий професіоналізм і злагодженість в роботі трудового колективу компанії і висловив вдячність усім трудівникам – комбайнерам, агрономам, зоотехнікам і іншим працівникам.
«Звичайно, будь-яку роботу без хороших виконавців здійснити неможливо. Якщо ж йдеться про збирання хліба, то цей чинник стає ще більш вагомим. Тому ми пишаємося нашим колективом і вдячні кожному працівникові. До того ж, ми намагаємося створити для них якомога комфортніші умови роботи. Йдеться про нову найсучаснішу сільгосптехніку техніку і зручні побутові умови. У нас створені відповідного рівня побутові кімнати з душем, холодильником і кондиціонером, щоб кожен трудівник почувався, як вдома». – підкреслив Юрій Мороз.
За словами тракториста-машиніста філії «Снігірівска» Станіслава Хомка, враження відмінні, погода дозволяє працювати, кожна хвилина дорога. Він сказав: «Ми працюємо дружним колективом, як годиться. Техніка нового зразку працює відмінно, безвідмовно. Звичайно, на цій техніці просто приємно працювати – отримуєш задоволення від роботи.
Хліб вирощувати – свята справа. Прекрасно себе почуваємо, упевнено стоїмо на ногах – по зарплаті, по всьому немає питань. Завжди усе вчасно, усе для людей, усе на вищому рівні». І такий настрій в усіх трудових колективах 42-х підрозділів «НІБУЛОНа».
У компанії «НІБУЛОН» особливо наголошують, що цих високих результатів вдалося досягти усупереч постійному протиправному втручанню в її діяльність Міністерства агрополітики і продовольства, яке заблокувало підприємству експорт зерна майже на 5 місяців. Прагнули зупинити роботу компанії і правоохоронні та контролюючі органи, їх перевірки тривають і зараз. Але «нібулонівці» мобілізувалися і продовжують працювати в звичному режимі. Єдине – дивуються і не розуміють: «Президент України Віктор Янукович наполегливо заявляє про боротьбу з корупцією, про аграрний розвиток держави. Однак на місцях чиновники нахабно діють по-своєму. В Україні вже всі аграрії знають, як вони перешкоджають «НІБУЛОНу», як здійснюють протиправний тиск на нього.
Через такі дії «НІБУЛОН» був вимушений призупинити приймання і закупівлю зерна від сільгоспвиробників, у тому числі, і зерна нового урожаю. Крім того, підприємство не змогло експортувати понад 120 тис. тонн вирощеного ним першокласного зерна. Як наслідок, це зерно, на жаль, виявилося перехідним залишком вже на нинішній маркетинговий рік. Також «НІБУЛОНу» довелося призупинити масштабну інвестиційну програму з будівництва нових елеваторних терміналів на річці Південний Буг.
В цілому цього року «НІБУЛОН» збільшив площі збирання ранніх зернових культур на 14% порівняно з 2010 роком. Поточного сезону підприємство проведе зрибирання зернових на 29,9 тис. га площ, зокрема, 21,7 тис. га пшениці, 3,8 тис. га озимого ячменю, 2,1 тис. га озимого жита і тритікале, 1,15 тис. га озимого ріпаку, 1,1 тис. га ярового ячменю.
За попередніми даними, «НІБУЛОН» планує отримати валовий збір ранніх зернових культур близько 120 тис. тонн, у тому числі, високоякісної пшениці тільки 1-го і 2-го класів.
Під час жнив фахівці компанії «НІБУЛОН» планують задіяти 53 одиниці зернозбиральної техніки, понад 200 одиниць власного і залученого автотранспорту, близько 30 одиниць тракторів і дискового спорядження для підготовки землі під сівбу озимини. Наразі завершується переміщення техніки з північно-східних філій для концентрації її у філіях Миколаївської області.
При цьому компанія «НІБУЛОН» продовжує реалізацію суднобудівної інвестиційної програми, фінансуючи будівництво замовлених шести буксирів.
Фото www.nibulon.com

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"