Статті

РІК ДОЛЕНОСНИХ ПОДІЙ

2010-й для компанії «НІБУЛОН» став роком великих перемог і звершень. За складних умов економічної кризи, долаючи безліч штучних перешкод у рамках патріотичного інвестиційного проекту, компанія збудувала і ввела в експлуатацію 409 тисяч тонн елеваторних ємностей. Спущено на воду 8 несамохідних суден загальною водотоннажністю 34 тисячі тонн, і обсяги перевезень компанії перевищили 700 тисяч тонн.
Сьогодні можна з приємністю підсумовувати здобутки минулого року.
Так, у лютому в Миколаєві на заводі ВАТ «Вадан Ярдс Океан» спустили на воду два несамохідних судна змішаного «ріка-море» плавання для ТОВ СП «НІБУЛОН». І за підсумками міської програми «Людина року-2009» «Городянином року» у номінації «Інвестиційно-інноваційний проект року» перемогу отримали Герої України, генеральні директори ТОВ СП «НІБУЛОН» – Олексій Вадатурський і ВАТ «Вадан Ярдс Океан» Микола Романчук.
У березні судно «Preventer» нарешті було завантажене 37,7 тис. тонн ячменю і вийшло від миколаївського терміналу компанії до Очакова для завершення завантаження. Історія судна, яке ще в жовтні 2009 року прибуло до територіальних вод України для завантаження 65 тис. тонн вітчизняного ячменю, набула резонансу в Україні та за її межами. Упродовж 5 місяців його прохід до причалу ТОВ СП «НІБУЛОН» було заблоковано за надуманими, протиправними причинами. Вперше в історії країни згуртований колектив компанії кинув виклик протиправним діям конкурентів і влади й переміг завдяки букві закону.
У середині березня також було закладено перший на Полтавщині річковий термінал компанії – елеваторний комплекс з відвантаження зернових та олійних культур у смт Градизьк Глобинського району.

Image
Голова українсько-єгипетського ділового союзу від Єгипту Гамаль ЕЛЬ АКУІЗІ, міністр промислової політики України Дмитро КОЛЄСНІКОВ, Прем'єр-міністр України Микола АЗАРОВ, голова Асоціації бізнесменів Єгипту Хуссейн САББУР, генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексій ВАДАТУРСЬКИЙ

Наприкінці ж місяця Інвестиційна програма ТОВ СП НІБУЛОН» вийшла переможцем у номінації «Інвестиція року» 14-ої загальнонаціональної програми «Людина року – 2009». Також в Одесі відбулась урочиста церемонія нагородження переможців третього Національного морського рейтингу України за підсумками 2009 року. Одним із головних досягнень в морській галузі експерти назвали розпочатий 2009 року ТОВ СП «НІБУЛОН» масштабний інвестиційний проект з будівництва власного флоту, річкових терміналів та елеваторів. Компанія отримала гідне визнання у чотирьох номінаціях: «Відновлення флоту», «Золотий причал», «Абсолютний ріст», «Темпи росту».
У середині квітня вперше несамохідні судна компанії NBL 010, NBL 002, NBL 001 транспортували пшеницю у порт «Іллічівськ» (Одеська обл.). Також в Миколаєві на заводі ВАТ «Вадан Ярдс Океан» відбувся урочистий спуск на воду ще чотирьох несамохідних суден та підписання контрактів на будівництво буксирів для ТОВ СП «НІБУЛОН».
Завершився квітень урочистим відкриттям нового перевантажувального термінала «Кам'янка-Дніпровська» з відвантаження зернових та олійних культур на річковий транспорт. Цей найсучасніший і найбільший в Україні річковий елеваторний комплекс було зведено за три місяці. Він став першим об'єктом підприємства у Запорізькій області і другим річковим терміналом компанії в рамках інвестпроекту.
Також у ці терміни буксир «Прибужанівський» з несамохідним судном NBL 015 здійснив перший похід Дніпром через Каховський, Запорізький, Дніпродзержинський і Кременчуцький шлюзи для завантаження 3 тис. т ячменю на терміналі «Вітове» Чигиринського району на Черкащині.
17 червня у Києві відбулось підписання кредитної угоди ТОВ СП «НІБУЛОН» з Європейським банком реконструкції та розвитку на загальну суму $50 млн на фінансування інвестиційного проекту компанії по відновленню інфраструктури зернового ринку Дніпровського басейну. Слід зазначити, що реалізації цього інвестпроекту компанії допомагають уряди Данії і Голландії, Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку, першокласні західні фінансові інститути, Державний експортно-імпортний банк України та інші банки. У 2010 році датський експортно-кредитний фонд (ЕКФ) виступив гарантом з угоди між «НІБУЛОНом» та «Cimbria Unigrain A/S» на постачання транспортного та зерносушарного обладнання для 8 майбутніх елеваторів українського підприємства. Це дало змогу на 5 років залучити фінансування європейських банків, які, підтримуючи «НІБУЛОНівські» інвестиційні починання, під гарантії ЕКФ виділили 20 млн євро.
Урочисте відкриття елеваторного комплексу «Градизьк» – третього річкового терміналу компанії на Дніпрі – відбулося 25 червня 2010 р. Цей красень став черговим будівельним тріумфом компанії. У заході взяли участь віце-прем'єр-міністр України з питань АПК Віктор Слаута, голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики і земельних відносин Григорій Калетнік, голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко і голова Полтавської облради Володимир Марченко, заступник голови Державної адміністрації морського і річкового транспорту Віктор Сударев, директор датської компанії «Кімбрія Юнігрейн» Хеннінг Бук і інші іноземні гості. Того дня Градизька місцева лікарня отримала від ТОВ СП «НІБУЛОН» автомобіль швидкої допомоги, а ЗОШ № 2 – комп'ютери і оргтехніку. Упродовж будівництва терміналу підприємство відремонтувало п'ять вулиць міста, ще на трьох провело освітлення. На знак вдячності місцева громада перейменувала вулицю Гвардійську на Нібулонівську! Компанією повністю відновлене покриття, проведене освітлення, збудовані автобусні зупинки на цій вулиці.
Трьома днями пізніше урочисто було відкрито перевантажувальний термінал у смт Артемівка Чутівського району Полтавської області, який став ще однією складовою інвестпроекту. Цього разу «НІБУЛОН» подарував комп'ютери для 8 шкіл смт Артемівка, надав по 100 тис. грн для ремонту центральної районної лікарні та для будівництва Різдво-Богородичного храму, 20 тис. грн допомоги місцевій футбольній команді, відновив дороги у смт Артемівка і с. Черняківка. До того ж «НІБУЛОНом» ще до початку будівництва елеватора було сплачено 1,5 млн грн за землю, на розвиток соціальної інфраструктури тощо.
І на завершення місяця, 30 червня, у Миколаєві було урочисто спущено на воду останні 4 несамохідні баржі з 24, які разом у навігаційний період здатні перевозити Дніпром до 2 млн тонн зернових. Того ж дня було закладено будівництво нового оригінального буксира-товкача, головного з серії 12-ти таких суден.
На початку липня перше завантаження ячменем пройшло несамохідне судно NBL 020 на терміналі в Кам'янці-Дніпровській, яке транспортувало вантаж до Миколаєва.
Вже 4 серпня компанія завершила днопоглиблення операційної акваторії та підхідного каналу. Загальний об'єм днопоглиблювальних робіт склав 286 тисяч кубів, вартість – 10 млн грн. І на сьогодні «НІБУЛОН» здатен приймати великотоннажні судна типу «Рanamax» з осадкою 10,3 м.
На День знань 1-2 вересня за ініціативи Миколаївської облради та обладміністрації і фінансової підтримки компанії «НІБУЛОН» вже традиційно відбулась презентація 10 нових суперсучасних мультимедійних класів з природничих, математичних та гуманітарних наук у 4-х миколаївських школах. Мультимедійну дошку та комп'ютерний клас отримали і учні Лідіївської загальноосвітньої школи Доманівського району. Також традиційно всі першокласники міста і області получили дитячу пізнавальну книгу «Моє улюблене місто Миколаїв».

Image
Олексій ВАДАТУРСЬКИЙ і Андре КУУСВЕК під час підписання кредитної угоди ТОВ СП «НІБУЛОН» з ЄБРР

16 вересня, перебуваючи з робочою поїздкою в Миколаївській області, міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк зустрівся з головами сільських і селищних рад, керівництвом провідних агропідприємств регіону. Він також ознайомився з роботою перевантажувального терміналу компанії і разом з головою ОДА Миколою Кругловим провів тут прес-конференцію.
Також 20 вересня Миколаївщину відвідали члени Ради директорів Європейського Банку реконструкції та розвитку на чолі з директором від Європейської комісії Вассілі Лелакісом. Гості детально ознайомились з ходом реалізації інвестиційного проекту, відвідали перевантажувальний термінал «НІБУЛОНа» і завод ВАТ «Вадан Ярдс Океан». З таким візитом дирекція ЄБРР приїжджає в Україну лише раз на 2 роки, і це є свідченням високого статусу компанії «НІБУЛОН».
Наступного дня на перевантажувальному терміналі відбулась також історична подія – створення Обласної організації Героїв, до складу якої увійшли усі Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної Праці, Герої України та повні кавалери Ордену Слави, які мешкають на Миколаївщині.

Image
1 вересня першокласники Миколаївщини отримали пізнавальну книгу «Моє улюблене місто Миколаїв»

Того ж дня, як відголосок справи щодо судна «Preventer», Антимонопольний комітет України оштрафував ДП «Миколаївський морський торговельний порт» та ДП «Дельта-лоцман» відповідно на 600 та 30 тис. грн за зловживання монопольним становищем на ринках надання послуг з лоцманського проведення суден та забезпечення безпеки мореплавства. Комітет також визнав факт вчинення антиконкурентних дій капітаном ДП «Миколаївський морський торговельний порт» П.Рябчиковим та порушення з боку Мінтрансзв'язку, яке полягало в легітимації дій капітану. Це рішення стало символом перемоги правди і справедливості над свавіллям та корупцією – явищами, на жаль, популярними в українській економіці. Компанія вкотре довела, що для неї не існує поразок, а боротись і перемагати – її звичайний стиль роботи.
Незабаром 28 вересня урочисто стартувало будівництво чергового річкового терміналу для приймання та відвантаження зернових та олійних культур у м. Кременчук Полтавської області.
Шостий елеваторний комплекс ТОВ СП «НІБУЛОН» на Полтавщині – філія «Мар'янівська» у Гребінківському районі – був урочисто відкритий і розпочав роботу 8 жовтня. Того дня комп'ютерний клас отримала сільська школа, а село Мар'янівка – робочі місця і півтора кілометри повністю відремонтованої освітленої дороги.
Незабаром 19 жовтня в урочистій церемонії закладки другого та третього буксирів ТОВ СП «НІБУЛОН» взяв участь Прем'єр-міністр України Микола Азаров, який підтримав масштабний інвестиційний проект компанії з відродження судноплавства Дніпром та іншими річками України.
Наступного дня «НІБУЛОН» урочисто розпочав будівництво нового перевантажувального термінала в м.Нова Одеса Новоодеського району вартістю 150 млн грн. Відтак інноваційний патріотичний проект компанії отримав своє продовження на Миколаївській землі.
«НІБУЛОН» є візитною карткою України на зовнішньому ринку. Так, 28 жовтня в головному офісі ЄБРР у Лондоні відбувся круглий стіл за участю керівництва ЄБРР та ключових учасників зернового ринку, де українську сторону представляли також генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський та його заступник Андрій Вадатурський. Темою зустрічі стала наявна ситуація та перспективи на ринку зерна в різних країнах, зокрема питання експорту української сільгосппродукції, відкритості на зерновому ринку.

Image
Міністр аграрної політики Микола ПРИСЯЖНЮК і голова Миколаївської ОДА Микола КРУГЛОВ на терміналі «НІБУЛОНА»

Через місяць 23-25 листопада в столиці Єгипту м. Каїр відбувся українсько-єгипетський бізнес-форум під головуванням Прем'єр-міністра України Миколи Азарова за участю профільних міністрів та представників бізнесу. До складу нашої делегації також входили Олексій та Андрій Вадатурські. Тоді провідні компанії України та Єгипту підписали низку двосторонніх угод, серед яких меморандум про співробітництво єгипетської компанії «Cairo Three A» і ТОВ СП «НІБУЛОН» на 2011 рік.
Вже 2-5 грудня гендиректор компанії Олексій Вадатурський перебував з візитом у датському місті Тістед у штаб-квартирі компанії «Cimbria Unigrain A/S», де було детально обговорено умови виконання останнього контракту рамках реалізації інвестиційного проекту.
Активно займається компанія просвітницькою діяльністю. Так, 9 грудня у Києві відбулася урочиста презентація ексклюзивного видання – книги «Зірки першої величини. Агропромисловий комплекс України», що присвячена Героям України – представникам агропромислового комплексу. Створено та видано цю унікальну книгу силами колективу газети «Агропрофі» за підтримки лідера аграрної галузі – компанії «НІБУЛОН». Наразі надруковані п'ять тисяч примірників «Зірок першої величини» вже практично дійшли до своїх читачів.
На міжнародному ринку авторитет компанії «НІБУЛОН» високий: у 2009/2010 маркетингову році було експортовано майже 5 млн тонн сільськогосподарської продукції – до 24% від загальнонаціонального експорту. Це переконливий рекорд. За перші місяці 2010/2011 МР компанія експортувала понад 1,4 тис. тонн сільгосппродукції.
Такі досягнення стали можливими завдяки злагодженій роботі високопрофесійних фахівців компанії: керівників, економістів і бухгалтерів, інженерів та агрономів, працівників торгових відділів. Для підвищення професійності спеціалісти компанії регулярно проходять навчання спільно з фахівцями SGS та ДХІ. Цього року група працівників компанії «НІБУЛОН» взяла участь у тренінговій програмі з питань кукурудзи та сорго в Єгипті під егідою Міністерства сільського господарства цієї країни. Також нібулонівці відвідали на запрошення Францію, Голландію, Німеччину та Бельгію, Таїланд та інші країни.
У 2010 році дружня «НІБУЛОНівська» родина збільшилась ще на 2 філії: «Мрія» (Хмельницька обл.) та «Романівська» (Житомирська обл.) Завдяки цим новим підрозділам зросли площі посіву на 4 тис. га та обсяги виробництва продукції тваринництва. Так, валовий обсяг виробництва молока за минулий рік склав понад 3 тис. тонн. На базі філії «Бистрицька» на Житомирщині зростає асортимент власної високоякісної ковбасної продукції, яка користується неабияким попитом у регіонах, де працює компанія. Відкриття фірмових точок продажу марки «Бистрицькі ковбаси» очікується вже у наступному році.
Вдалим видався 2010 рік для аграріїв підприємства – валовий збір урожаю культур, незважаючи на несприятливі погодно-кліматичні умови, в компанії склав майже 300 тис. тонн. Було зібрано рекордні врожаї кукурудзи та озимого ріпаку. У поточному сезоні площі пізніх зернових збільшились на 38%, в т.ч. кукурудзи зернової – на 20%, соняшнику – на 23%, сорго – у 4,5 рази. Введено в сівозміну сою на площі близько 2 тис. га.
Компанія також прискорила темпи збирання врожаю в усіх без виключення виробничих підрозділах. Лідерами жнив стали: по кукурудзі – філія «Хмільник» (Вінницька обл.) з урожайністю 92,8 ц/га; по ріпаку – ДП «Лідієвське» (Миколаївська обл.) – 35,5 ц/га, а також по пшениці – 48,7 ц/га і по соняшнику – 31,2 ц/га.

Щороку покращується якість продукції. Передусім, це пов'язано з особливою увагою виробничого відділу та філій компанії до проблеми боротьби з клопом-черепашкою, а також до технології позакореневого живлення озимих культур, що особливо актуально за умов нестабільного зволоження ґрунту. У філіях активно проводиться захист посівів від бур'янів, хвороб, шкідників. У результаті – 80% зерна І-ІІ класу, а решта – ІІІ клас.
Також слід наголосити, що «НІБУЛОН» – це справжній патріот України. Замовлення компанії на будівництво флоту – стовідсотково українське, адже монтуються судна за вітчизняними проектами, з української сталі на українському заводі для українського замовника під пильним наглядом Регістру судноплавства України, ходять під українським прапором.
Компанія дає роботу тисячам будівельників, інвестує значні кошти в АПК, залучає до розвитку металургію, транспорт, суднобудування. «НІБУЛОН» показує, як навіть за складних умов можна вкладати кошти в українську економіку, забезпечувати додаткові надходження до державного бюджету. Компанія ділом доводить, що шляхи виходу України із кризового стану існують, і ресурси для цього слід шукати у власних багатствах: повноводних річках, плодовитому ґрунті, корисних копалинах, працьовитих та розумних людях.
Підготував Артем Житков
За матеріалами прес-служби компанії «НІБУЛОН»




© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"