Статті

МІЦНІЄ ЗЕРНОВА ІНФРАСТРУКТУРА ПОЛТАВЩИНИ

ImageНа відкритті новозбудованих об'єктів компанії «НІБУЛОН» зазвичай багатолюдно. Заходи проводяться урочисто, святково. І кожного разу організатори вигадують якісь нові сценарії, щоб кожне відкриття запам'яталося якнайяскравіше і для самої команди «НІБУЛОНа», і для місцевих жителів, і для високопосадовців.
Але відкриття шостого перевантажувального терміналу на Полтавщині в с.Мар'янівка, здається, перевершило усі попередні. Склалося враження, що того теплого осіннього дня 8 жовтня в урочистостях взяла участь якщо не вся Полтавська область, то Гребінківський район точно. Цього разу червона стрічка чекала на гостей церемонії в центрі села на новій асфальтованій дорозі, щойно прокладеній «НІБУЛОНом». 

Відкрив урочистості в Мар'янівці голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко на правах господаря краю. Він висловив вдячність усім жителям області за їхню сумлінну працю, завдяки якій Полтавщина є справжньою житницею України, привабливою і для життя, і для інвестицій. 
Перший заступник міністра аграрної політики Сергій Мельник також привітав селян із знаменною подією і початком нового життя, яке починається з «невеликої нової освітленої вулиці у 1,8 кілометрів і переростає у розвиток соціального устрою села і довколишніх територій».
Після того, як перерізали червону стрічку, саме цю дорогу до елеваторного комплексу учасники і гості свята долали легкою ходою, жваво спілкуючись і вітаючи одне одного. 
«Такі компанії, як «НІБУЛОН», – продовжував Сергій Мельник вже з трибуни, – отримуватимуть достатню підтримку держави, тим більше – в рамках економічних реформ, що реалізовуються в країні». Він підкреслив, що кожен новий об'єкт «НІБУЛОНа» в сукупності дає унікальний економічний і соціальний ефект. «Сьогодні в Мар'янівці зведено такий виробничий комплекс. Вже майже на сто чоловік менше безробітних, на сто сімей, які не потребуватимуть допомоги держави, а навпаки – укріплюватимуть саму державу. А тому ми вважаємо, що такі компанії, як «НІБУЛОН», сьогодні мають перспективи розвитку, і ми обов'язково будемо підтримувати таку справу».
У свою чергу голова Полтавської ОДА Олександр Удовіченко подякував керівництву «НІБУЛОНа» за плідну співпрацю і закликав до спільної роботи не тільки у сфері переробки, зберігання і транспортування, а й вирощування зерна. «Я думаю, що «НІБУЛОН» прийшов на нашу землю серйозно і надовго. Вважаю, що у нього амбітні плани з вирощування зернових, і ми йому в цьому допомагатимемо», – сказав губернатор. Він додав, що діяльність компанії підтримують на високому державному рівні: «Президент України Віктор Янукович знає про все, що відбувається не тільки в державі, а і в Полтавській області. Він був на відкритті першого елеватора компанії «НІБУЛОН» (на посаді Прем'єр-міністра – прим. ред.) в Решетилівці. Тоді Віктор Федорович схвально відгукувався про цей інвестиційний проект».
Олександр Удовіченко акцентував на тому, що «НІБУЛОН» – практично єдина в Україні компанія, що працює в колосальному форматі інвестицій і зводить рекордну кількість об'єктів в аграрному секторі. «Я думаю, що його (інвестиційний проект – прим. ред.) сміливо можна назвати національним, і не помилиться ніхто. Так це оцінює керівництво уряду і керівництво держави», – відзначив він.
У відповідь генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН» Герой України Олексій Вадатурський подякував керівництву Полтавської області за створення комфортних інвестиційних умов. За його словами, Полтавщина – поки що єдиний в Україні регіон, де при введенні в експлуатацію нового об'єкту видається сертифікат відповідності.
Отже, елеваторний комплекс в Мар'янівці – це вже шостий об'єкт компанії, побудований в даному регіоні, причому за умов фінансової кризи. Одноразово він здатний зберігати до 77 тис. тонн зернових і олійних культур, потужності по добовому відвантаженню на залізничний транспорт складають 4 тис. тонн. Стільки ж зерна елеватор може приймати протягом доби.
Генеральний директор особливо наголосив, що даний елеватор має вдосконалений лабораторний комплекс. «Ми зробили все, щоб серед нововведених об'єктів ця лабораторія була найкращою на Полтаві. І кожен наступний об'єкт ми будуємо краще за попередній. Ми удосконалюємося, ростемо, розвиваємося. Ми робимо все, щоб створити умови для тих, хто працює, і все необхідне для гарантій якісного обслуговування аграріїв», – резюмував Вадатурський. 
Жителям села «НІБУЛОН» подарував майже 2 км нової, повністю освітлюваної дороги, близько 4 км нового і відремонтованого водогону, реконструював насосну станцію і оснастив комп'ютерний клас у школі. Незабаром компанія проведе газ і гарячу воду до місцевого ФАПу, відремонтує будинок культури, побудує дитячий садок і реконструює паркову зону. А на елеваторі відкриє пекарню, яка забезпечить жителів села якісним свіжим хлібом. Олексій Вадатурський додав, що в планах компанії – будівництво ще близько мільйона тонн елеваторних потужностей в різних областях України. Він також подякував керівництву Міністерства аграрної політики і областей, де компанія будує свої об'єкти.
Присутній на церемонії відкриття елеватора генеральний директор Української аграрної конфедерації Сергій Стоянов відзначив, що приклад «НІБУЛОНа» повинен показати керівництву держави і областей потенціал ефективності прозорого і конкурентного бізнесу в Україні. «Приклад компанії демонструє, як можна в умовах, я вважаю, огидного інвестиційного клімату заробляти гроші і вкладати їх у власний розвиток. В компанії правильно збудовано весь бізнес-ланцюжок, і це дає йому можливість формувати великі ціни. Тобто він несе на покупці зерна великі витрати, і при цьому розвивається», – сказав Сергій Стоянов.
Він додав, що державі слід негайно переглянути політику регулювання відносно стратегічної галузі і соціально відповідального бізнесу. «Те, що робить «НІБУЛОН», він це робить всупереч відсутності належної допомоги з боку держави. Ми сьогодні бачили, як люди просять тут, в Мар'янівці, побудувати школу, побудувати дитячий садок. Скажіть, будь ласка, скільки коштуватиме дитячий садочок? Я вам скажу, що можна було побудувати кілька дитсадків на ті 2 мільйони, які втратив «НІБУЛОН» в результаті жахливих простоїв суден, які ми бачимо з липня цього року», – відзначив він.
Про необхідність поліпшення бізнес-клімату в Україні нагадав потому на прес-конференції і Олександр Удовіченко. «Тут необхідно створити клімат, умови. Так, щоб люди сюди не приходили і не мучилися з дозвільними документами, щоб вони розуміли, що їх чекають, їм створюють умови. А для цього потрібно, в першу чергу, більше думати про державу, суспільство, а менше – про власну кишеню, і, як мовиться, – розпеченим залізом випалювати у декого бажання отримати 5 копійок за довідки», – заявив він.
Коли верстався номер, стало відомо, що 14 жовтня в житті «НІБУЛОНа» відбулася ще одна знаменна подія в Полтавській області – було завантажено і відправлено перше несамохідне судно з зерном з терміналу в Градизьку. Наступного тижня в Миколаївській області буде закладено наступний річковий зерновий комплекс в Новій Одесі на Південному Бузі, який покладе початок відродженню цієї славетної річки як транспортної артерії України. 


© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"