Статті

УРОЖАЙНЕ ПОЛЕ ОЛЕКСАНДРА ШЕВЧЕНКА

У календарі хлібороба стільки ж днів, як і у звичайному. От тільки різниця у тому, що всі вихідні дні у селян так лише називаються. Насправді ж, які то вихідні, коли посівна повним ходом йде на полях чи зерно золотою стрічкою тече у комори, а на фермі виглядають із-за загорожі корови і свині? Кожен день у аграрія зітканий із безлічі важливих проблем, вирішувати які часто доводиться самотужки. Можливо саме тому селяни знають ціну кожній зернині і забувають у щоденних клопотах про відпочинок. Такий ритм роботи витримують не всі. Але хто власне життя присвятив хліборобській праці, той живе за своїм календарем, у якому щоденна зустріч із полем – подія не буденна.

Від батька до сина – хліборобська родина 
Поки вчені сперечаються і знаходять вагомі докази того, що саме з генами передаються від батьків до дітей звички й уподобання, ми на готовому прикладі можемо переконатися без усіляких теорем і формул, що саме так воно і є. У заступника голови Київської облдержадміністрації Олександра Шевченка родинне коріння приживалося, розросталося у селянській сім'ї на Дніпропетровщині. Що таке робота в колгоспі, він знав із дитячих років. І не із розповіді батька, а перебуваючи безпосередньо на всіх ланках виробництва. Ще у шкільні роки він вивчив десятки хліборобських заповідей, головною серед яких стала особлива любов до землі. А тому ні він, ні його батьки про іншу долю і мріяти не могли: стежкою батька продовжив йти і син. 
Навчання, студентські роки, зачитані підручники… Головне випробування чекало попереду: у 28 років О.Шевченка серед трьох кандидатів обирають керівником господарства. Знання і батьківська наука допомагали щодня. Залишав господарство із мільйонними прибутками, відбудованою школою, десятками новобудов, прокладеними дорогами: ось так паралельно довелося освоювати і професію будівельника. Згодом перевели на роботу у районне сільгоспуправління. Підвищення, а йому хотілося у полі ранок зустрічати, а не передавати зведення і рапортувати про проблеми району. А далі – робота заступником голови обласної адміністрації, обрання депутатом Верховної Ради України, посада заступника міністра аграрної політики. І знову відома робота, тільки вже у Київській області, де блок аграрних питань довірили вести саме йому.
Під час формування команди, голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк часто наголошував, що працюватимуть поряд із ним виключно компетентні і професійні люди. Олександру Шевченку поталанило працювати у столичній області і відповідати за стратегічне питання. За словами губернатора, Київщина є і надалі буде потужним аграрним регіоном в Україні. До того ж питання продовольчої безпеки у країні і світі стало питанням номер один. 
Особливо гостро постало воно у нинішньому році, коли через негоду зменшилася урожайність усіх сільськогосподарських культур. Саме такі форс-мажорні обставини вкотре змусили переглянути стратегію і тактику ведення робіт, працювати під жорсткою диктатурою сучасних технологій, аби адаптуватися до складних погодних умов. Але і за таких обставин Київщина упевнено займає провідні позиції у загальнодержавному рейтингу: першість утримується за кількістю вироблених яєць, по надоях на одну корову, по середній заробітній платі. Друга позиція у області по приростах ВРХ, третя – із виробництва м'яса. Проте у Київщини достатньо резервів для збільшення виробництва усіх видів продукції. Успіхи області складаються із суми успіхів кожного району. 

За 150 кілометрів 
від столиці

Image
Заступник голови Київської ОДА Олександр ШЕВЧЕНКО постійно зустрічається з трудівниками Тетіївщини

Тетіївський район – найвіддаленіший від столиці – закріпили за Олександром Олександровичем, мабуть, невипадково: він майже на всі 100 відсотків аграрний, а тому Шевченко разом з місцевою владою, керівниками господарств, громадою поставив завдання примножити славу цього краю, закласти нові підвалини майбутнього розвитку. 
Роботу у районі О.Шевченко розпочав не за звичним сценарієм. То колись уся робота розпочиналася із кабінету голови райдержадміністрації, з вивчення зведень… Цього разу роботу побудували інакше: обминаючи кабінет Івана Миколюка, поїхали на зустріч із жителями великих і малих сіл. Саме під час такого живого спілкування можна почути проблеми, довідатися про плани, порадіти спільно зробленому. 
Кожна субота у графіку – звичний робочий день: обговорення стану справ у губернатора, робочі зустрічі, наради, семінари. І без будь-яких змін обов'язкова поїздка у закріплений район. Очільники району зізнаються, що у сказане спочатку вірилося з трудом. Скільки раніше бувало: чекають на обласне керівництво із радісними і проблемними подіями, а воно забуває про район, чи не хоче так далеко від столиці заїжджати. Цього разу – щосуботи поїздка районом. Без зайвих дзвінків і попереджень. От тільки час зустрічі іноді доводиться корегувати.
Особливим у його робочому графіку відтепер стане і вівторок: у цей день Олександр Шевченко проводитиме виїзний прийом разом із спеціалістами обласних служб, щоб глибше вивчити проблеми, знайти шляхи їх вирішення безпосередньо на місці. 
Щоразу і новий маршрут поїздки. Уже вдалося побувати у більшості населених пунктів району. Про що йде мова під час зустрічей? А все ж про ті проблеми, що існують у школі і клубі, будинку-інтернаті для дітей і багатодітних родинах, у ветеранів війни і вдів, функціонуванні церков, діяльності сільгосппідприємств, ремонті доріг, залученні інвестицій… Хіба можна перелічити всі питання, які за багато років накопичувалися і сьогодні потребують вирішення. 
Ви пам'ятаєте, що обіцяного часто доводиться кілька років чекати? Тепер цю практику у районі зламали і почали працювати за формулою «сказано – зроблено». Будь-яку справу тепер не відкладають у довгий ящик, щоб та покривалася пилюкою, а беруться одразу за її вирішення. Ось хоча б приклад із останньої поїздки. Поскаржилися директори сільгосппідприємств, що на території району немає хлібоприймального підприємства, яке б за вигідними схемами і цінами закуповувало зерно. Із цим завданням поїхав у столицю О.Шевченко, а вже за кілька днів у районі вибирали майданчик для будівництва сучасного комплексу. Чи подивитися б хоча на розвиток тваринництва. Тут теж без сучасних комплексів про подальшу перспективу і мову не варто вести. А тому незабаром і ці питання із розряду планів і проектів повинні перейти у площину побудови. 
Проблем багато, проте і планів на перспективу достатньо. Але давно підмічено, що дорогу долає той, хто йде. І долати її значно простіше, коли поруч прямують однодумці, професіонали, об'єднані спільним бажанням зробити квітучим рідний край.

За цифрами 
побачити людину

Плани, проценти, гектари, тонни… За кожною конкретною цифрою – робота сотень аграріїв Тетіївщини, які виростили вагомі врожаї у нинішньому складному році, пишаються виробництвом молока у тих господарствах, де вже дотягуються до 20-кілограмових надоїв за день – така виробнича картина вимальовується у тут. Аби додати до загального її фону більше позитивних фарб, у районі вибудували спільно стратегію і тактику ведення господарства. Однак усі ці добрі наміри можуть залишитися на папері, якщо за їх виконання не візьмуться досвідчені кадри. Примітно, у цьому районі молодь залишається працювати у селі. А як живеться тим, хто вже відорав до межі аграрну ниву і нині на відпочинку? А з яким настроєм зустрічають новий день солдати Великої Вітчизняної? А які проблеми у багатодітних родин? На спілкування із цими категоріями людей у напруженому графіку роботи Олександр Шевченко обов'язково знаходить час. При таких зустрічах він розкривається як людина з особливо чуйним серцем, для якої не буває чужої біди. Перебуваючи у районі на свято Спаса, який у народі називають медовим, Олександр Олександрович запланував поїздку у дитячий будинок. І завітав до його вихованців із повним бідоном меду: нехай солодшим буде життя цих хлопчиків і дівчаток. А ще він поспілкувався із трьома цьогорічними випускниками, які продовжать навчання в ПТУ області, поцікавився у наймолодших жителів будинку, чи цікаво і весело провели літній відпочинок. Чотири кольорові телевізори з нагоди нового навчального року з'явилися у чотирьох школах району: Шевченко переконаний, що молодь потребує і уваги, і підтримки.
Під час зустрічі із ветеранами і тон розмови, і теми її зовсім інші: намагався знайти Олександр Олександрович найтепліші слова, щоб у них передати всю синівську любов і подяку за їхній подвиг. 
Кілька днів тому він повернувся із поїздки до Ізраїлю, де тривали перемовини щодо налагодження співпраці у галузі тваринництва. Реалізація цього проекту допоможе Київщині і надалі залишатися у лідерах з виробництва тваринницької продукції. Упродовж візиту побували члени делегації на кількох фермах, де вже стали звичними надої по 14-16 тис. кг молока за рік. І це не на міні фермах, а там, де утримується від 120 до 2 тис. корів. Підписаний меморандум про співпрацю з Київською ОДА передбачає поступові кроки на шляху відродження тваринництва в області.
…Календар перегорне кілька сторінок, і чергова субота покличе Олександра Шевченка у дорогу, туди, де вже повірили у слова влади, які обов'язково перетворюються у справи. Не словами, а конкретними справами він намагається повернути втрачене попередньою владою. Повернути, аби кожен знав: влада працює для людей.


© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"