Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ЗАРЯСНІЮТЬ ПОЛЯ МОРЕМ СИНІМ
Колись на Поліссі було море. Не чорне, а синє. Синє і безкрає море льону, яке годувало наших...
БАТЬКА СВОГО СИН. УКРАЇНА ВІД МАЛОГО ДО СТАРОГО ВІДЗНАЧИЛА 26-У РІЧНИЦЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
Лише за справжніх родинних цінностей, батькової підтримки і сили, маминої ніжності і любові...
ВІДРЕМОНТОВАНА РАДА
Із початком нового навчального року у школах, стартував і новий політичний сезон на печерських...
«НІБУЛОН» ПРОДОВЖУЄ МОДЕРНІЗАЦІЮ СУДНОЗАВОДУ І СПУСКАЄ НА ВОДУ НОВІ СУДНА
Компанія «НІБУЛОН» за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) продовжує реалізацію...
ЗІ ШКОЛИ ПОЧИНАЄТЬСЯ МАЙБУТНЄ
Пузиківська ЗОШЧи багато вам траплялося незнайомих шкіл, до яких просто хотілося би зайти, бо вони у якийсь...

Наші партнери:

ІЧНЯНСЬКИЙ МОЛОЧНИЙ СВІТ

Ічнянський завод сухого молока і масла, наче материнське молоко, останні двадцять років у буквальному сенсі живить Ічнянський район – випускає високоякісну молочну продукцію, відродив сільське господарство і торгівлю, соціально-культурну сферу, забезпечив понад тисячу робочих місць. Він, по суті, є однією з візитних карток Чернігівщини, адже постачає своєю маслопродукцію вітчизняним кондитерським гігантам, широко експортує сухе молоко й зернові культури, удосконалює технології, шукає нових форм господарювання.

Image
Віктор КИЯНОВСЬКИЙ, голова правління ВАТ «Ічнянський завод сухого молока і масла» (праворуч), та Ігор АНДРУСЕНКО, директор заводу

Сорок п'ять – золотий вік для людини, коли поєднуються досвід і зваженість, певна життєва мудрість і невгасима енергія рухатися вперед. Тож це стартова площадка для нових звершень. Саме стільки 1 серпня виповнюється Ічнянському заводу, з якого починалися сьогоднішні ВАТ «Ічнянський завод сухого молока і масла» і загалом уся група компаній «Молочний світ».
Отже, в Ічні – молочній сировинній зоні – 1965 року було зведено типове переробне підприємство з проектною потужністю виробництва 2,5 т сухого молока, замінника сухого молока (ЗСМ) і масла за зміну. В Україні аналогічних підприємств було побудовано п'ять. Ічнянський завод завдяки поступовому процесу реконструкції і повного переоснащення, які тривають і по сьогодні, увосьмеро збільшив свої потужності. Усе це стало можливим завдяки роботі згуртованої команди фахівців підприємства на чолі з ініціатором і впроваджувачем усіх цих докорінних змін, головою правління ВАТ – Віктором Кияновським. У його трудовій книжці лише одне місце роботи – Ічнянський завод сухого молока і масла, і кілька записів щодо просування по службі. Віктор прийшов на підприємство бухгалтером у 1975 році по закінченні Полтавського технікуму м'ясо-молочної промисловості. Поступово рухаючись службовими сходинками, засвоював тонкощі кожної з них, і у свої неповні 27 років з посади головного бухгалтера виріс до директора заводу. 
Відтоді і розпочався постійний процес удосконалення наявних потужностей і можливостей підприємства паралельно з пошуком нових методів і форм господарювання. – Починаючи з 1980-го року ми інтенсивно займаємося реконструкцією, переобладнанням, – розповідає Віктор Павлович. – Дякувати Богу, у 1989 році ми встигли зробити газифікацію, причому протягли дві гілки газопроводу довжиною 2,5 км – побутову для населення і виробничу. Тепер на такі витрати ми б не спромоглися, а відтак маємо непогані результати ефективності роботи. 
Однак, за словами нашого співрозмовника, якщо на рубежі 1990-х модернізацію робили через надлишок молока, яким завод, можна сказати, просто захлинався. Завдяки модернізації у 1990 році завод переробив рекордну кількість молока – 52 тис. тонн. Вже після впровадження так званих «реформ на селі» стикнулися з іншими проблемами – колгоспи почали вирізати поголів'я ВРХ, через що попит на ЗСМ зник, натомість з'явився страшенний дефіцит молочної сировини. Відтак підприємству довелося шукати нових форм господарювання, боротися за постачальника і споживача. 
Бути керівником – велика відповідальність. А успішним керівником, коли довкола все змінюється, причому не в кращий бік, – і поготів. 

Image
Заступник голови правління ВАТ з аграрних питань Микола ХАРЧЕНКО та головний зоотехнік ТОВ «Крупичпільське» Галина ОЛЕШКО

– Пасувати перед труднощами ми не звикли, – веде далі Віктор Павлович. Тому, ретельно усе обрахувавши, у 1991 році ми з трудовим колективом вирішили ризикнути: вийти з об'єднання «Чернігівмолпром» і взяти підприємство в оренду. Результати виявилися непоганими. Потім через рік, з прийняттям закону про приватизацію державних підприємств, ми створили відкрите акціонерне товариство «Ічнянський завод сухого молока і масла», співвласниками якого стали усі працівники, пенсіонери та постачальники молочної сировини. 
За наявних умов довелося змінити спеціалізацію – перейти на виробництво сухого знежиреного і цільного молока. Сільгоспвиробників ми почали підтримувати паливно-мастильними матеріалами, кормами, кредитуванням. Ми були одними з перших в області, хто почав серйозно працювати над постачанням молока від приватного сектору. Ми створили мережу приймальних пунктів, обладнали їх холодильними установками, закупили молоковози. Сьогодні автопарк налічує близько 100 машин, з яких 70 молоковозів. Щоб заохотити селян, ми почали надавати їм безвідсоткову позику на два роки для придбання корів, і цю практику продовжуємо й досі. Також у селах створені пункти зі штучного осіменіння тварин. Увесь цей згаданий комплекс робіт дозволяє гарантувати якість молока. Наразі в нас працює близько 80 пунктів збору молока на підвідні Чернігівської і Сумської областей, з яких 30 укомплектовані холодильним обладнанням. 
Невеликий за потужністю Срібнянський молокозавод до групи компаній приєднали у 2004 році. Він наразі працює як підприємство первинної переробки – це приймання молока, охолодження і відвантаження. 
Крім того, ВАТ має такі приймальні комплекси, у одній половині яких розміщено приймальне відділення з лабораторією, а у другій – магазин. Здавач молока може одразу придбати необхідні продукти в рахунок зданого молока. На підприємстві також вирішили проблему забезпечення сільських мешканців товарами повсякденного вжитку, організувавши власну торговельну систему. Для реалізацій продукції, у першу чергу власного виробництва, було створено Торговий дім «Браво». Свою продукцію підприємство випускає під торговою маркою «Молочний світ», тож має й торговий дім з однойменною назвою.
– Ми знаємо, що сухе молоко користується неабияким попитом на зовнішньому ринку, – продовжує розповідь голова правління. – Завдяки усій попередньо проведеній роботі продукція підприємства стала не лише якісною, а й конкурентноздатною. Наше виробництво атестоване, впроваджена і діє система управління якості ISO 9001-2001 та системи управління безпечністю харчових продуктів HACCP та ДСТУ 4161 2003. Ми гордимося тим, що сьогодні нашим сухим знежиреним молоком і сухим цільним харчуються понад 30 країн світу, у тому числі Нідерланди, Данія, Польща, Болгарія, Росія, Казахстан, Японія, країни Близького Сходу, Азії і Африки. Однак в нас є іще торговий дім – це і «Зерно-Трейд», через які досить успішно експортуємо і зернову групу. Адже вже понад сім років у своєму складі ми маємо достойне агровиробництво. 
Історія «занурення в землю» проста і сьогодні здається навіть характерною. Однак невелика кількість переробних підприємств у важкі економічні часи наважувалася на такі кроки. Сільгосппідприємства продовжували занепадати, водночас виробляти молочну продукцію високої якості можливо лише з високоякісною сировини, яку здатні забезпечити лише молочнотоварні ферми. 
– Ми не були ініціаторами роботи на селі. Нас запрошували слабенькі господарства, які на той час доїли 1300-1500 літрів молока на корову і отримували врожаї на рівні 15-16 ц/га зернових, – констатує Віктор Павлович. – У 2003 році першим ми приєднали сільгосппідприємство «Надія», яке мало близько 2 тис. га ріллі і вже нанівець знищило тваринництво. 
Потому приєдналися інші господарства Ічнянського району – «Крупичпільське», «Берегиня», «Хлібороб» та «Ічнянське». Зараз у групи компаній в оренді перебуває близько 12,5 тис. га землі. За роботу агросектору відповідає заступник голови правління ВАТ Микола Харченко. Він охоче розповідав про кожне з підприємств, і по всьому відчувалося, що він неабияк вболіває за свою справу. Отже, сільгосппідприємства здійнялися на ноги. Успішно вирощують, в основному, зернову групу – це кукурудза, пшениця, ячмінь, а також ріпак і кормову групу. Урожайність зернових перевищує 40 ц/га, щодо кукурудзи, то на зерно на окремих полях збирають близько 100 центнерів з гектара. 
У виробництві застосовують сучасні агротехнології, висівають сільгоспкультури передових світових компаній. Сільгосппідприємства «Надія» та «Ічнянське» мають статус насіннєвих господарств. Основу парку сільгоспмашин становить іноземна техніка. 
Наразі загальне племінне поголів'я ВРХ української червоно-рябої породи налічує 3200 особин, з яких 1100 корів. Збалансоване харчування забезпечують власні комбікормові цехи і комбікормовий завод. Виробництво молока в цілому по господарствах становить 4500 літрів на корову, а, наприклад, у «Крупичпільському» – доять понад 5000 і поточного року планують вийти на показник 5600. Усе це, впевнений Микола Харченко, завдяки натхненій і копіткій роботі головного зоотехніка господарства Галини Олешко. 
Нині сировина в переробку на Ічнянський завод на 55% надходить від сільгосппідприємств, з яких понад 10% – молоко власного виробництва. У подальшому цей показник збільшуватимуть, адже зараз повним ходом йде робота по створенню власної сучасної молочнотоварної ферми.
– Сьогодні наш завод, – говорить директор підприємства Ігор Андрусенко, – основне виробниче підприємство групи компаній. Він здатен прийняти і переробити близько 220 тонн молока на добу, у тому числі близько 200 тонн для переробки на суху молочну продукцію. Власне вона, а це сухе цільне й сухе знежирене молоко (близько 25 т. на добу) та масло вершкове (8-10 т. на добу), є основою нашого виробництва. Також ми виготовляємо цілу лінійку смачної продукції з незбираного молока. 
Ічнянський завод постійно приймає участь у профільних виставках, конкурсах, рейтингах і отримує за свою продукцію цілком заслужені нагороди. Так, 2000 року отримали Диплом міжнародного відкритого рейтингу популярності і якості «Золота фортуна», виходили переможцями всеукраїнського конкурсу «100 кращих товарів України» у 2006, 2008, 2009 роках. Завдяки гарантовано високій якості і прийнятній ціні продукція ВАТ «Ічнянський завод сухого молока і масла» добре відома і в районі, і в області, і в Україні та за її межами.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: