Статті

ПОЛТАВЩИНА МАТИМЕ СВІЙ РІЧКОВИЙ ТЕРМІНАЛ

За якихось три роки, що працює ТОВ СП «НІБУЛОН» на Полтавщині, мешканці області настільки звикли до його присутності, що здається, наче був він тут завжди. 
Спочатку у 2007 році було зведено високотехнологічний елеваторний комплекс у Решетилівці і засновано агровиробничу філію Сухорабівська у Решетилівському районі. З минулої осені приймають збіжжя від полтавських аграріїв найсучасніші зернокомплекси у філіях «Глобинська» та «Ромодан». Від березня 2010 року триває будівництво елеватора у Градизьку, про який йтиметься далі. На черзі – початок зведення терміналу у Кременчуці та елеваторних комплексів у селищі Артемівка Чутівського району та селі Мар'янівці Гребінківського.

Image
Настрій у цей день у всіх був по-справжньому піднесений. Олексій ВАДАТУРСЬКИЙ і Валерій АСАДЧЕВ

Отже цьогоріч на Полтавщині «НІБУЛОН» будуватиме і вводитиме в експлуатацію одразу чотири термінали з відвантаження зернових та олійних культур. У їх втіленні братимуть участь понад 100 будівельних організацій з усієї України. Працюватимуть насамперед ті, хто показав себе якнайкраще на минулих об'єктах.
Таким чином, в ході реалізації інвестиційного проекту компанії «НІБУЛОН» на 2009-2010 роки у Полтавській області буде зведено 6 потужних елеваторних комплексів загальною ємністю одночасного зберігання зерна та олійних культур – 400 тис. тонн.
Перевантажувальний термінал для відвантаження на річковий транспорт у Градизьку на ділянці у 4,1 га заплановано звести до 15 червня 2010 року, а дату урочистого відкриття вирішили присвятити Дню Конституції України. Проектні витрати на будівництво становитимуть 100 млн. грн. Об'єм елеваторних потужностей для одночасного зберігання зерна сягне 43 тис. тонн, потужність зерносушарок – 4 тис. тонн на добу, продуктивність з приймання та відвантаження на річковий транспорт – 5 тис. тонн збіжжя на добу.
Новий термінал, як і усі решта елеваторних комплексів, буде забезпечено найсучаснішими очисними спорудами – 9 пилоочисних аспіраційних систем, оснащених сучасним високотехнологічним фільтрувальним обладнанням марки «SIMATEK A/S» (Данія), загальною вартістю 600 тис. грн.
Розпочалися урочистості з того, що голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Асадчев вручив дозвіл на проведення і виконання робіт генеральному директору ТОВ СП «НІБУЛОН», Герою України Олексію Вадатурському.
«12 березня – великий день в історії Полтавщини, – звернувся Валерій Асадчев до присутніх. – Сьогодні ми не лише закладаємо перший в області термінал на воді. Через три місяці цей термінал дасть поштовх до існування цілого порту, а порт – поштовх для реанімації Дніпра, як транспортної судноплавної артерії… Я чекав цього дня з того моменту, як ми познайомилися з Олексієм Опанасовичем! Думаю, що скоро ми з ним замислимось над створенням великого порту, який буде спеціалізуватись не лише на відвантаженні зернових культур, а й контейнерних вантажів. Адже об'єктивно собівартість перевезення вантажів річковим транспортом менша, ніж автомобільним, і тим більше – залізничним».
За словами пана Асадчева, полтавчани звикли, що «НІБУЛОН» будує якісно, швидко, з дотриманням усіх стандартів. Тож уже в червні новий термінал і архітектурно прикрасить територію селища Градизьк, і відчутно збільшить досі доволі скромні доходи місцевого бюджету. Більше того, Валерій Михайлович переконаний, що з часом силуети елеваторів «НІБУЛОНу» стануть такою ж візитівкою Полтавщини, як Сорочинський ярмарок.
Останній рік довів, що в кризовий час саме аграрний комплекс не дав занепасти області, підкреслив губернатор. Завдяки насамперед аграріям Полтавщина наповнювала бюджет, тут не було заборгованостей. Тому треба приділяти максимальну увагу таким інвесторам, які допомагають розвивати аграрний сектор. Завдяки новобудовам «НІБУЛОНа» в регіоні буде вирішена гостра проблема монополізації галузі, а полтавське зерно буде надійно збережене на довготривалий період, що надасть сільгосптоваровиробнику можливість вдало і успішно торгувати, впевнений Валерій Асадчев.
«Сьогодні «НІБУЛОН» виходить на фінішну пряму по завершенню першого етапу будівництва елеваторних комплексів на Полтавщині, – як звичайну новину повідомив генеральний директор «НІБУЛОНа» Олексій Вадатурський. – Після введення в експлуатацію елеваторів у Градизьку, Артемівці, Мар'янівці та Кременчуці Полтавщина отримає додаткових 500 тис. тонн елеваторних ємностей для збереження зернових та олійних культур. Полтавські аграрії зможуть без посередників напряму працювати з нашою компанією, яка має виходи на ринки збуту і кінцевих споживачів українського зерна по всьому світу. Це забезпечить зростання закупівельних цін на 50-70 грн з тонни і додатковий прибуток сільгоспвиробників.
Полтавщина – єдина область в Україні, а ми працюємо в багатьох областях, де влада настільки уважно ставиться до інвесторів – від губернатора до підлеглих, – підкреслив Олексій Опанасович. – Майже рік ми боролися за те, щоб розпочати легальне будівництво, щоб отримати можливість попрацювати самим і дати роботу іншим. Це було непросто, і часто губернатору Полтавщини Валерію Асадчеву доводилося особисто звертатися до міністерств, щоб із вирішенням нашого питання не зволікали, не займалися вимаганням. За це я дуже вдячний Валерію Михайловичу!»
Генеральний директор «НІБУЛОНа» розповів, що кошти на будівництво елеваторів у Глобиному і Ромодані були виділені урядом Данії через Датський Експортно-кредитний фонд. Сьогодні під гарантію датського уряду цей фонд виділяє компанії додатково 20 млн. євро для ведення будівництва в Градизьк.

Image
Традиційне для нібулонівських новобудов закладання капсули зі зверненням до нащадків

НадІйний авторитет дозволяє «НІБУЛОНу» активно співпрацювати з провідними світовими фінансовими установами, такими як Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), Світовий банк, а також з французькими, швейцарськими, голландськими, американськими, канадськими фінансово-кредитними установами, які у непрості часи фінансової кризи довірили кошти для втілення нібулонівського інвестиційного проекту загальною вартістю $150 млн. «Ми інвестуємо в Україну, бо знаємо, що наші люди хочуть і вміють працювати. Ми потрібні на Україні, а наші елеватори потрібні аграрному сектору. Для нас немає фінансової кризи. У нас є лише криза часу, якого завжди замало», – наголошує Олексій Вадатурський.
Надзвичайний темп, в якому завжди працює «НІБУЛОН», відзначила й Оксана Стретович, директор українського представництва датської компанії «CIMBRIA UNIGRAIN A/S», постійного постачальника зернозберігаючого обладнання для миколаївців: «За минулі роки ми навчилися виконувати для компанії «НІБУЛОН» найскладніші замовлення. Ми вже припинили дивуватися, що компанія зводить свої об'єкти у фантастично стислі терміни. Ось і зараз перед нашою компанією майже фантастичне завдання щодо термінів поставки устаткування. Доводиться працювати в посиленому режимі».
Міський голова м.Глобине Сергій Ковнір вітаючи сусідів-градижчан з початком будівництва розповів: «Елеватор «НІБУЛОНу» працює стабільно і на повну потужність. Городяни задоволені тим, що в Глобиному з'явився елеватор, а з ним і нові робочі місця. Особливо полюбили парк біля елеватора, який «НІБУЛОН» подарував городянам. Через те, що він яскраво освітлюється вночі, його назвали місцевим Лас-Вегасом. Тепер це улюблене місце відпочинку глобинчан».
Валерій Асадчев і Олексій Вадатурський продемонстрували численним гостям проект майбутнього перевантажувального терміналу. Але всі, хто знайомий з «НІБУЛОНом», знають – його об'єкти в житті значно перевершують креслення і макети! Після цього відбулося освячення початку будівництва, яке провів настоятель Свято-Михайлівської церкви отець Володимир, та традиційне для нібулонівських новобудов закладання капсули зі зверненням до нащадків.
Святковий настрій відчувався в усьому. Основною причиною, зрозуміло, був початок будівництва терміналу. З цього приводу Олексій Вадатурський звернув увагу присутніх і преси на вагоме державне значення інвестицій компанії для вітчизняного АПК: «НІБУЛОН» – лідер в аграрному секторі України, Полтавщина – лідер із виробництва сільськогосподарської продукції в Україні. Тому лідери сьогодні об'єднались, щоб показати приклад ефективного вкладання коштів в АПК нашої держави. Я переконаний, що інвестиції в аграрний сектор – це локомотив нашої вітчизняної економіки. В ході реалізації нашого інвестиційного проекту лише у Полтавщину буде інвестовано понад 60 млн. Очікуваний економічний ефект – понад 4 млрд грн для аграрного сектору лівобережної України».
Другою причиною стала перемога компанії «НІБУЛОН» у п'ятимісячному протистоянні, яке було схоже на справжню війну, з транспортними чиновниками. Підприємство стало першим в історії незалежної України, хто спромігся кинути виклик високопосадовцям і чиновникам-«рішайлам» у відстоюванні власних прав і свобод, виборовши в межах чинного законодавства право на завантаження на власному терміналі в Миколаєві судна типу панамакс «Preventer». Олексій Опанасович так прокоментував цю подію: «Багато хто спостерігав, чи здолаємо ми бюрократичну машину. Якщо так, означає є шанс розвиватися бізнесу в Україні. Нас підтримували в Мінагрополітики і Антимонопольному комітеті, народні депутати, керівники областей, бізнесмени – всі, хто стоїть на істинно державних позиціях, а не прикривається державними інтересами. І ми успішні тому, що бізнес у нас – легальний. Команда професіоналів – молода і перспективна. Про проблеми говоримо публічно і відкрито, хоча багатьох це не влаштовує. У цьому – запорука і гарантія нашого успіху!»
До речі, майбутній перевантажувальний термінал у Градизьку вже має свого директора. 23-річний Олександр Мішин на сьогоднішній день – наймолодший серед директорів усіх 36 філій «НІБУЛОНу». Проте Олексій Вадатурський завжди довіряє серйозні ділянки роботи молодим фахівцям і розраховує на їхню енергійність і амбітність.

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"