Статті

NO-TILL: НОВІ ЗНАННЯ ДЛЯ БІЛЬШИХ ПРИБУТКІВ

Image
Мету проведення таких семінарів і створення Клубу No-till присутнім пояснив президент Компанії «Агромир» Андрій Твердохліб. Так, компанія, маючи за плечима чотирьохрічний досвід впровадження технології No-till на власних полях і знаючи усі переваги її застосування, прагне якнайбільшого поширення її територією України. 
No-till – прибуткова, але складна технологія, тож, чим більше господарств буде залучено до обміну досвідом, тим більше знань буде накопичуватися, і, відповідно, тим успішнішим буде бізнес кожного учасника. Створення Клубу означатиме не тільки теоретичні пошуки, а й реальну практичну допомогу у впровадженні No-till. Так, у програмі акцій Клубу вже заплановано подальше проведення інформаційних заходів із залученням провідних експертів у цій технології, розсилання учасникам рекомендацій перед початком сезону (що, до речі, вже було зроблено цього року), технологічна підтримка – як то виїзд агрономів безпосередньо на поля.
Неабиякою перевагою, якою можуть скористатися учасники, є спецпропозиції по придбанню ЗЗР і проведенню аналізу ґрунту, що стало можливим завдяки участі в проекті ТОВ «Август-Україна» і Діагностичного центру захисту рослин «Агроаналіз».
У планах на найближче майбутнє – створення Сервісного центру, функціями якого стануть координація діяльності Клубу та контроль якості послуг. Також заплановано створення «гарячої лінії» і випуск газети Клубу.
Наукову частину події проводив спеціальний гість семінару президент Асоціації фермерів No-till Бразилії магістр Дірсеу Нері Гассен.
За його словами, мінеральне живлення рослин при застосуванні технології No-till має низку особливостей порівняно з традиційною технологією. Для збалансованого мінерального харчування рослин під час вегетації необхідно враховувати чотири чинники:
– аналіз ґрунту і вміст в ньому необхідних для розвитку рослин хімічних елементів в доступній формі;
– аналіз рослин на різних стадіях зростання, для з'ясування тієї кількості елементів, які рослина змогла взяти з грунту;
– кількість елементів, які будуть винесені з грунту через отриманий урожай;
– попередник, рослинні залишки якого залишилися на поверхні грунту.
Ці рослинні залишки і є справжньою коморою збалансованих поживних елементів для рослин. Наприклад, одна тонна рослинних залишків кукурудзи містить кількість калія більшу, ніж тонна рослинних залишків сої. Таким чином, якщо сіяти після кукурудзи пшеницю, необхідно вносити меншу кількість калія, ніж при посіві пшениці після сої. Знаючи таку та подібні закономірності, можна значно зекономити кошти при внесенні мінеральних добрив.
Окрім цього пан Гассен розповів і про загальні переваги у застосуванні технології No-till. Так, у фінансовому плані – це економія коштів на ресурсах (вже згадані добрива, вода за умови зрошення, пальне за рахунок меншої кількості операцій), зменшення витрат на амортизацію техніки і на заробітну плату тощо. Ще одна перевага No-till – екологічність. Україна ще не так переймається екологічністю ведення землеробства, як, наприклад, Європа, проте колись і ми дійдемо до цього, впевнений бразильський експерт. Застосування No-till дає змогу зменшити ерозію грунту і зберегти його продуктивність на довгі роки.
Неабияка увага у правильному впровадженні No-till приділяється аналізу ґрунтів. Про нинішні можливості, необхідність і переваги такого аналізу розповів директор Діагностичного центру захисту рослин «Агроаналіз» Вадим Дудка.
Мабуть, найціннішим у семінарі був обмін досвідом, що відбувався після лекційної частини – доповідачі ще близько години відповідали на запитання учасників. Та й самим виробникам було що розповісти одне одному.
Захід подібного формату, але вже відкритий для тих, хто тільки збирається долучитися до технології No-till, пройшов 15 жовтня у Тернополі. Ще один із серії семінарів відбудеться 17 жовтня у Запоріжжі. (Докладніше – у наступних числах «Агропрофі»)
Наприкінці заходу Андрій Твердохліб зазначив, що новостворений Клуб є відкритим для всіх зацікавлених, і запросив вливатися до клубних лав, аби з новими знаннями отримувати більші прибутки на своїй землі.

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"