Статті

РЕЗУЛЬТАТ НЕ ГІРШИЙ ЗА ФРАНЦУЗЬКИЙ

ImageНа Житомирщині 1 жовтня ТОВ «Аграрна технологічна компанія» зібрало близько 160 чоловік – спеціалістів, агрономів, керівників господарств на день поля. 
Власне цей захід просто днем поля назвати важко. Адже гостям продемонстрували спочатку насіннєвий завод, потім картоплесховище і вже насамкінець перейшли до демонстрації безпосередньо на полях.
Підприємство як агровиробник працює з 2004 року у семи районах трьох областей, орендує близько 32 тис. га землі. Спеціалізується на вирощуванні кукурудзи, озимої пшениці, картоплі та сої. Застосовує сучасні технології агровиробництва, активно розбудовується.
Насіннєвий завод, що півроку як став до роботи, фактично пережив учора урочисте відкриття. Він укомплектований новітнім обладнанням датської фірми «Кімбрія» і британської «Сатаке», завдяки якому можна швидко і якісно проводити операції з очищення, протруєння, калібрування, сортування і пакування насіння.
Обслуговує підприємство лише сім чоловік. За усіма технологічними процесами можна спостерігати і контролювати з операторського комп'ютера. Крім того, на заводі встановлено поки що єдину в країні машину для сортування насіння за кольором.
Тут здатні обробляти насіння будь-яких культур з досить високою продуктивністю – 10-12 т на годину. Одна з переваг нового підприємства – розміщення усіх зерноочисних відходів в окремому бункері, без засмічення території. «Цей завод є унікальним для України, як за наявним обладнанням, так і за екологічністю», – розповів директор підприємства Дмитро Іващенко.
Учасники дня поля мали змогу побачити ще один унікальний об'єкт – картоплесховище з можливістю одночасного зберігання 30 тис. тонн продукції.
Сховище має охолоджувальне обладнання і систему примусової вентиляції. Це дає змогу незалежно від погодних умов доводити картоплю до потрібних кондицій (для різного продукту потрібен різний ступінь охолодження), а також довше її зберігати.
Після цього учасники безпосередньо залучилися до дня поля. Точніше – дня кукурудзяного поля.
На демонстраційній ділянці у 9,2 га було розміщено 23 гібриди кукурудзи французької і канадської селекції. Родзинкою заходу стало збирання, зважування і вимірювання вологості насіння зерна безпосередньо перед учасниками.
ImageВ рамках заходу пройшов науково-практичний семінар, організований спільно з Французькою федерацією виробників насіння кукурудзи та сорго.
У питаннях селекції та вирощування цих культур французи посідають лідируючі позиції у світі. В поточному році на рівні Федерації було започатковано спільний французько-український проект з просування кращих селекційних розробок насіння кукурудзи, які останніми було внесено до реєстру дозволених для вирощування в Україні. Такі гібриди було надано двом вітчизняним компаніям, які працюють у різних природнокліматичних зонах: в умовах полісся – ЗАТ «Агротехнологічна компанія» (Житомирська обл.) та лісостепу – ТОВ «Рост Агро» (Полтавська обл.).
Тиждень тому перший день поля пройшов на Полтавщині, і другий – власне вчора на Житомирщині. Результатом роботи французи залишилися задоволені. Це визнала на семінарі керівник проекту Федерації Анна Колаковська. За її словами, всі запропоновані гібриди показали себе добре, а переможець взагалі дав результат на рівні свого генетичного потенціалу – близько 12,5 т/га.
Керівник проекту об'єднання виробників кукурудзи Матьє Сальдомбід розповів про непогані перспективи України на світовому ринку кукурудзи у цьому МР, а агроном Інституту рослинництва Арваліс Дідьє Лассер доповів про основні напрями розвитку французького сортостворення і генетики.
Зрозуміло, що це лише дослідна ділянка. Але такий результат означає, що в Україні на промислових посівах можна реально отримувати близько 10 т/га зерна кукурудзи.

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"